Binali Yıldırım : Heyecandan Uykusuz Geceler GeçiriyorumBinali Yıldırım : Heyecandan Uykusuz Geceler Geçiriyorum :A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı konuk etti.
29 Ekim’de açılışı yapılacak Marmaray ile ilgili bilgiler veren Yıldırım; “Heyecan dorukta. Bu büyük proje için yabancı cumhurbaşkanları, başbakanlar davet edildi” dedi ve ekledi “heyecandan uykusuz geceler geçiriyorum”.
Binali Yıldırım Marmaray’ın açılışı ile ilgili de şunları söyledi: “Bütün arkadaşlarımız ayakta. Ankara kadromuz İstanbul’da. Hazırlıklar planladığımız gibi gidiyor. Herhangi bir sorunumuz yok. Marmaray için dünyada denizin altındaki en derin tünel kazıldı. ABD’de 44 bizdeki ise 62 metre. İki kıtayı birleştiren ilk tünel. İki lafın belini kıramadan kendinizi karşıda bulacaksınız. Bu proje İstanbul’un 2 tarihi semtini birbirine 3 dakikada bağlıyor.
ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ, DİĞER PROJELER
İstanbul’a yapılacak üçüncü köprü ile ilgili tartışmalara da değinen Yıldırım, “Bu köprü lüks değil, ihtiyaçtır” dedi. Yıldırım, İstanbul’un trafiğinin herkesin bildiği bir gerçek olduğunu belirterek, “Trafikte beklemeler nedeniyle yılda 3.5 milyar dolar servetimiz heba oluyor. Marmaray üçüncü köprü ve diğer projeler hayata geçirildiği zaman ulaşım % 25 oranında rahatlayacak” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.