Erbaa Raylı Sistem Projesi İçin Bursa'nın Raylı Sistemi İncelendiErbaa Raylı Sistem Projesi İçin Bursa’nın Raylı Sistemi İncelendi :Tokat’ın Erbaa ilçesinde kurulması amaçlanan raylı sistem taşımacılığı ile ilgili, belediye fizibilite çalışmalarına devam ediyor.
Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan beraberinde Belediye Meclis Üyesi Murat Toycan Selçuk ve Erbaa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şafak Tekman ile birlikte Bursa Büyük Şehir Belediyesi Raylı Ulaşım Sistemini incelemek ve bilgi almak için Bursa’ya gitti.
Bursa Büyük Şehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanı H.Eren Kural’ın ofisinde gerçekleşen toplantı sonrası bilgi veren Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan; “Erbaa için düşündüğümüz Raylı Ulaşım Sistemi için proje ön çalışmalarına devam ediyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığını ziyaret ettik. Bursa Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanı H.Eren Kural ve ekibi, bizlere raylı sistemler ile ilgili brifing verdi. Oldukça verimli geçen toplantı sonrası Erbaa Raylı Ulaşım sistemi projemiz biraz daha şekillenmeye başladı. Bursa’da üretilen Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’ni de yerinde görmüş olduk. Böylesine önemli projelerin ülkemizde üretilmiş olması bizleri Erbaamız için daha da cesaretlendirdi.” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.