Kayseride tramvay ve otobüsler her gün 9 bin 100 sefer yapıyorKayseride tramvay ve otobüsler her gün 9 bin 100 sefer yapıyor :Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımın sağlanması amacıyla günlük tramvay ve otobüslerle 9 bin 100 sefer yapılıyor. Bu seferlerde kat edilen yol ise 120 bin kilometre. Ekvator çevresi 40 bin 75 kilometre olan dünya bu ulaşım seferlerinde 3 kez tur atılmış oluyor.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, şehir içi ulaşımda minibüslerin kaldırılmasının ardından doğalgazlı otobüsler, raylı sistem, halk otobüsleri ile belediyeye ait otobüsler ulaşımı sağlıyor. Türkiye genelinde en iyi ulaşım hizmetlerini veren belediye, toplu taşıma araçlarıyla günlük 350 bin yolcu taşıyor. Ulaşım hizmetlerinde 387’si halk otobüsü, 125’i belediye otobüsü olmak üzere 512 otobüs hizmet veriyor. 2009 yılında hizmet vermeye başlayan raylı sistemle birlikte otobüslerde dahil günlük ulaşım için kat edilen kilometre 120 bine ulaştı. Raylı sistem günlük 85 bin yolcu taşırken, İldem ve Beyazşehir semtlerine uzatılan ek güzergahların 2014 yılı başında seferler yapacak olması yolcu kapasitesini daha da artıracak.
Belediye yetkilileri, gün içinde kat edilen 120 bin kilometrelik mesafenin dünyanın etrafının üç kez dolaşılması şeklinde hesaplanabileceği ve her geçen gün nüfusu artan şehirde toplu taşımalara olan ilginin artacağına dikkat çekiyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.