Basmane Tren Garını su bastı yolcu trenleri tahliye edildiBasmane Tren Garını su bastı yolcu trenleri tahliye edildi :İzmir’de gece başlayan sağanak yağmur, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar göle döndü. Çok sayıda ev ve işyerini su bastı, dereler taştı. Arabalar su altında kaldı. Şehir genelinde trafik kilitlendi. İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) Basmane İstasyonu’nun da bulunduğu Basmane Tren Garı göle döndü.
Gara gelen trenlerdeki yolcular tahliye edilirken ilginç görüntüler ortaya çıktı. Yolcular, trenlerin çıkış kapısına koyulan banklarla köprü oluşturularak tahliye edildi. TCDD’ye ait, Ödemiş ilçesine saat 09.25’te hareket etmesi gereken “Anadolu” adlı yolcu treni, sel yüzünden kalkamadı. Ayrıca gara sınırı olan bir binanın bahçe duvarı, yağmur sebebiyle raylar üzerine devrildi. İZBAN trenleri, istasyonu transit geçerek yoluna devam etti.
Bu arada yağmur sebebiye bir kasanın içine giren kişinin, iki kişi tarafından suyun içinde itilerek götürülmesi ilginç bir manzara oluşturdu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.