Belçika demiryolu işçileri greve gitti

Belçika demiryolu işçileri greve gitti :Bir süredir aralıklarla devam eden Belçika Demir Yolları Şirketi (SNCB) çalışanlarının grevlerine bir yenisi daha ekleniyor. Demiryolu çalışanları bu hafta daha fazla grev olacağını belirtiyor.
Belçika demiryolları işçileri Kalkınma ve Devlet Şirketleri Bakanı Jean-Pascal Labille’in Demir Yolları Reform Paketi’nin içinde yer alan 2018’de 1000’e yakın işçinin sözleşmesinin fes edileceği bilgisini teyit etömesi üzerine, yeni eylem paketini uygulamaya koyduklarını açıkladı.
Belçika Demir Yolları Şirketi SNCB’nin işçileri arasında yaşanan hoşnutsuzluk eylemlerin daha sıkı bir şekilde yürütüleceği sinyalini vermeye başladı.
Demir yolu çalışanları sendikanın da aracılığıyla, Demir Yolları Reformunu onaylamadıklarını ve bu sebepten dolayı içinde bulunduğumuz hafta boyunca sıkça grev düzenleyeceklerini açıkladı.
Geçen yılın Haziran ayından bu yılın Haziran ayına kadar geçen 1 yıllık dönemde 500 kişinin sessizce tasfiye edildiğini iddia eden sendika temsilcileri “ Eğer bugün 2018 için harekete geçmezsek, yarın çok geç olabilir” açıklamasında bulundu.
Yapılacak eylemler içinde tren yolcuları tren seferlerinde olası tehir veya iptaller için şimdiden uyarıldı.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar