Aydında Trenle Yolculuğa Yoğun İlgiAydında Trenle Yolculuğa Yoğun İlgi :Aydın’da güvenli ve ekonomik olması nedeniyle tren yolculuğunu ilginin artası nedeniyle TCDD Aydın Tren Garı’nda yoğun ilgi yaşanıyor.
TCDD 3.Bölge Yolcu Müdürlüğü verilerine göre İzmir Basmane Garı’ndan sonra en çok yolcu bilet satışının Aydın garında gerçekleştiğini belirten TCDD Aydın Gar Müdürü Muharrem Bilici, tren garında günlük bin 200 üzeri yolcu gidiş bileti aldığı ve bir o kadar da dönüşlerin gerçekleştiğini söyledi. İzmir-Aydın -Nazilli tiren hattının yenilenmesiyle 2012 yılı itibarı ile tren sayısının 5’ten 7’ye çıkarılmasıyla birlikte trenle yolculuk yapan vatandaşların sayısında artış olduğunu belirten Bilici, gar istasyonların çarşı merkezine yakınlığı, güven, konfor ve bilet ücretlerin deki istikrarın etkili olduğunu belirtti.
Aydın – Germencik hattında günlük dönüşümlü olarak yolculuk yaptığını belirten yolcu Sait Özçelik, tren yolculuğunun iş yerine yakın olması ve biletler hesaplı olduğu için tercih ettiğini belirtirken, Yücel Taş, tren yolculuğunun konforlu ve güvenli olduğu için tercih ettiğini belirtti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.