Yıldırım, İzmiri hızlı tren ile Ankaraya bağlayacağızYıldırım, İzmiri hızlı tren ile Ankaraya bağlayacağız :İZMİR anlayışına sahipseniz, çözerseniz. Ama insana mesafeli olursanız, fildişi kulelerden yönetmeye kalkarsınız, çözemezsiniz, başarılı da olamazsınız. İşte başarı burada, geçmiş 11 yılımıza bakınız.
Türkiye’nin her tarafına bakın.” İzmir’i hızlı tren ile Ankara’ya bağlayacaklarını, dünyanın en büyük üçüncü köprüsünün de içinde yer aldığı otoyolla dünya şehri İstanbul’a bağlayacaklarını anlatan Yıldırım, şöyle devam etti: “Biz, milletimizin 150 yıllık rüyası Marmaray’ı yaptık, denizin 60 metre altından iki kıtayı bağladık, bunlar Üçkuyular Üçyol arasındaki 4 kilometrelik metroyu hala yapamadılar.
Biz İstanbul’a üçüncü gerdanlığı asıyoruz, 6 ay önce başladık, 2015’te bitireceğiz ama İzmir belediyesi hazır teleferiği bile hala çalıştıramadı.” Sorunlardan kurtulmak için İzmir’de artık sayılı günler kaldığını ifade eden Yıldırım, “30 Mart, Menderes’in de İzmir’in de bayramıdır. Hizmete hazırız. İzmir, Türkiye’ye lazım, İzmir’e de AK Belediyecilik lazım. Yeter ki, siz yürü deyin, yürümeye hazırız” dedi.
Taksi durağını ziyaret etti Menderes programı kapsamında bir taksi durağına da konuk olan yıldırım, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, bir gazetecinin “Sabah-ATV ihalesine ilişkin” iddialara yönelik sorusu üzerine, şunları kaydetti: “Öyle adresi belli olmayan şeylere inanmayın. Kimse iddia eden, ortaya çıkar biz de cevabını veririz. Biz, İzmir’in her mahallesinde, her köyünde hemşehrilerimizle bir aydır sohbet ediyoruz, dertlerini dinliyoruz. Biz lüzumsuz işlerle uğraşmıyoruz. Bizim işimiz millet, gücümüz de millet. Onun dışındaki işler bizi ilgilendirmiyor.