Alanya Kalesi-Damlataş Teleferik Projesi Hayata Geçiyor

Alanya Kalesi-Damlataş Teleferik Projesi Hayata Geçiyor :Sipahioğlu’nun 2009 seçimleri öncesi yapmayı taahhüt ettiği Teleferik Projesi’ne seçime birkaç hafta kala başlanıyor. Sipahioğlu, “Damlataş 100. Yıl Parkı içindeki tek katlı eski binayı yıkıp çalışmalara başlıyoruz, temeli de atıyoruz” dedi.
29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerden önce Alanya Kalesi ile Damlataş arasına Teleferik Projesi uygulama sözü veren, ancak aradan geçen 5 yıllık süreçte ortaya çıkan bazı aksilikler nedeniyle bu hedefine ulaşamadığını söyleyen Alanya Belediye Başkanı ve AKP Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Sipahioğlu, müjdeli haberi dün verdi. Dün sabah Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel için verilen kahvaltıya katılan Sipahioğlu, program bitiminde, seçime üç hafta kala Teleferik Projesi için düğmeye bastıklarını müjdeledi. Damlataş 100. Yıl Parkı içerisinde yer alan ve kullanımı Alanya Belediyesi’ne ait olan tek katlı eski binayı yıkıp yerine teleferik kabinlerinin iniş çıkış yaparken kullanacağı istasyonları yapacaklarını söyleyen Sipahioğlu, “Seçimden sonra projeyi bitiririz” dedi.
GEÇEN KASIM’DA BAŞLAYACAKTI
Bu açıklaması ile daha önce onayı beklenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gerekli onayı aldığı anlaşılan Sipahioğlu, 2013’ün Şubat ayında yaptığı bir açıklamada, “Arazide yapacağımız bir incelemenin ardından başlayacağımız toplantıda olumlu bir karar çıkarsa 2013’ün Kasım ayı içerisinde temelini atıp 4 ay içinde bitirmeyi hedefliyoruz” demişti. Belediye Encümeni tarafından 27 Eylül 2012’de yapılan ihale ile İtalyan Leitner Ropeways Halatlı Taşımacılık firmasına verilen ‘Teleferik ve Yürüyen Bant Projesi’nin alternatif turizme katkı sağlaması hedefleniyor.


 sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar