Goodyear Şirketi Avrupanın En İyi İşvereni Ödülü’ne Layık Görüldü

Goodyear Şirketi Avrupanın En İyi İşvereni Ödülü’ne Layık Görüldü :Goodyear Şirketi’nin Avrupa çapında yürüttüğü İnsan Kaynakları alanındaki politikaları ve uygulamaları, Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından ödüllendirildi.
Goodyear, insan kaynakları(İK) alanında Belçika, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Slovenya, İspanya ve İngiltere olmak üzere 9 ülkede en iyi işveren sertifikasını elde etti.
Top Employers Institute(En İyi İşverenler Enstitüsü), dünyanın en iyi insan kaynakları politikaları ve uygulamalarını belirliyor.
Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Goodyear Şirketi, ünlü Top Employers Institute tarafından “Avrupa’nın En İyi İşvereni Ödülü”ne bir kez daha layık görüldü.
Goodyear Şirketi’nin Avrupa çapında yürüttüğü İnsan Kaynakları alanındaki politikaları ve uygulamaları, Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından ödüllendirildi. Goodyear EMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Rajita D’Souza, bu ödül ile ilgili olarak, “İnsan Kaynakları alanında bir kez daha ‘En İyi İşveren’ seçilmek, mükemmel bir başarı. Bu ödül, yüksek motivasyonlu, birbiriyle entegre ve yetenekli çalışanların dikkatini çekme ve bu çalışanları elde tutma amacıyla şirket içinde olağanüstü bir çalışma ortamı sağlamak için göstermiş olduğumuz kararlılığımızın bir kanıtıdır” dedi.
Top Employers Institute, ‘’çalışanlarına en yüksek standartları’’ sunduğunu kanıtlayan katılımcı kuruluşları, En İyi İşveren sertifikasıyla ödüllendiriyor. Sertifikalandırma süreci, her şirketin strateji, politika uygulamaları, çalışanların durumu ve gelişimini izleme ile bu konular hakkında kurulan iletişim gibi belirli alanlarda yürütülen insan kaynakları çalışmalarını değerlendiren ‘’İK Alanında En iyi Uygulama Araştırması’’ sonuçlarına dayanıyor. Değerlendirme süreci kapsamında, bu araştırma sonuçlarına dayanan bağımsız bir denetim de gerçekleştiriliyor.
Önceden CRF Enstitüsü olarak bilinen, merkezi Hollanda’da bulunan Top Employers Institute, 1991 yılından bu yana dünya çapında En İyi İşveren’i belirliyor. Top Employers Institute CEO’su David Plink, ‘’Yıllardır dünyanın her yerinde tescilli yöntemimizi kullanarak şirketleri değerlendiriyor ve sertifikalandırıyoruz. Objektifliğe, bağımsızlığa ve seçiciliğe fazlasıyla önem veriyoruz. Bunun neticesinde, mevcut ve potansiyel çalışanlar, kendi çalışanlarının da gelişmesi için kusursuz şartlar sunan sertifikalı şirketlere güvenebiliyorlar’’ dedi.Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar