3 ayda hava yoluyla seyahat tavan yaptı3 ayda hava yoluyla seyahat tavan yaptı :Atatürk Havalimanı’nın yolcu sayısında üç aylık dönemde geçen yıla göre yüzde 11’lik artış görüldü. 8 milyon 236 bini dış hat yolcusu olmak üzere toplam 12 milyo yolcu hava yoluyla seyahat etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yılın ilk çeyreğinde hava yoluyla seyahat eden yolcu sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artarak 31 milyonu geçtiğini belirterek, ‘Hava ulaşımı bu yıl da rekora koşuyor. Yıl sonunda yolcu sayısının 170 milyona ulaşması hiç de şaşırtıcı olmaz’ dedi. Bakan Elvan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün 2014 yılı ilk çeyreğindeki hava yolu istatistiklerini değerlendirdi. 2002 yılında 36 milyon olan yolcu sayısının, 2013 yılı sonunda 150 milyona yükseldiğini hatırlatan Elvan, havacılık sektörünün 2014 yılına da iyi bir başlangıç yaptığını ifade etti.

YATIRIM SÜRECEK

Bakan Elvan, ‘Hakkari Havalimanı’nda ise sona yaklaştık, çok yakında hizmete açacağız’ dedi. İstanbul 3. havalimanı için çalışmalar devam ettiğini hatırlatan Elvan, havacılık alanında yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.