Çerkezköy- İstanbul tren seferleri yeniden başlayacakÇerkezköy- İstanbul tren seferleri yeniden başlayacak :Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy-İstanbul seferlerinin 1 Ağustos’tan itibaren daha hızlı ve konforlu bir şekilde yeniden başlayacağı müjdesini verdi.

Çerkezköy’deki kamu kurum ve kuruluşları habersiz bir şekilde denetleyen Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Gar Şefliği’nde bulunan tüm birimleri personeli ile beraber denetleyerek Çerkezköy Gar Şefi Mustafa Parapan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan bilgilendirmede Ömerli-Çerkezköy arasında 68 kilometre yol yenilemesi yapılacağı, Çerkezköy ilçe hudutlarında 31 kilometre ana hattın 16 milyon 700 bin TL, 4 kilometrelik tali hattın da 1 milyon 400 bin TL bedelle ihale edildiği belirtildi. İstasyon restorasyonu için 1 milyon 556 bin 810 TL’lik ihale yapıldığını belirten Mustafa Parapan, keşif artışı ile birlikte bu rakamın 1 milyon 862 bin 325 TL olduğunu ve teslim alma aşamasına gelindiğini kaydetti. Parapan, Çerkezköy-Kapıkule arası günlük 3-4 adet Avrupa bağlantılı yük treni çalıştığını, gümrük işlemlerinin de Çerkezköy Lojistik Müdürlüğünce yerine getirildiği sözlerine ekledi.

İstanbul-Çerkezköy arası tren seferlerinin Organize Sanayi Bölgesi çalışanları ve vatandaşlar için çok önemli olduğuna değinen Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ise “Çerkezköy-Halkalı demir yolu hattı bakım onarım çalışmalarının hızlandırılması, İl Koordinasyon Kurulu’nun 08 Ekim 2013 ve 20 Ocak 2014 tarihli toplantılarında gündeme alındı. Bizzat yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda İstanbul TCDD Bölge Müdürü ile bizzat görüşerek sürekli olarak konuyu takip ediyorum. Çerkezköy-İstanbul seferlerinin 1 Ağustos’tan itibaren daha hızlı ve konforlu bir şekilde yeniden başlayacağının müjdesini de vermek istiyorum” dedi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Bosfor Expresi’nin her gün Çerkezköy-Kapıkule-Bükreş, Bükreş-Kapıkule-Çerkezköy arasında çalıştığını, Çerkezköy İstasyonu’na saat 05.41’de gelip, Çerkezköy İstasyonu’ndan ise 00.05’te hareket ettiğini söyledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.