Selanikten Balkanlara tren seferleri yeniden başlıyorSelanikten Balkanlara tren seferleri yeniden başlıyor :Yunanistan hükümeti Selanik’ten Sofya’ya tren seferlerinin yeniden başlatılmasına karar verdi. 10 Mayıs’tan itibaren günlük Sofya-Selanik, Selanik-Sofya seferleri yapılabilecek. Seferler üç yıl önce Atina tarafından mali kaynak yetersizliğinden dolayı durudurulmuştu.

Yunanistan devlet demiryolları şirketi ‘Transose’, Sofya, Üsküp ve Belgrad gibi şehirlere günlük seferlerin yeniden başlatılmasını kararlaştırdı. Ayrıca tren seferlerinin başlatılmasından sonra, bu güzergahlardaki otobüs işletmelerinin tekel durumunda olmalarından dolayı otobüs biletlerinde de yeniden düzenlenme beklenebileceği kaydedildi.

10 Mayıs’tan itibaren trenin Selanik’ten sabah saat 06.55’te, Sofya’dan Selanik’e ise 15.20’de kalkması bekleniyor. Tek yönlü bilet fiyatının 17.80 Euro’dan başlaması, çift yönlü biletin ise 35 Euro olması bekleniyor. Selanik garına ulaşan yolcular yarım saat beklemenin ardından Atina’ya da aktarma yapabilecek. Yunanistan demiryolları tren seferleri ile Balkan ülkelerinden daha fazla turist çekmeyi hedefliyor.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.