TCDD Derince limanı ihalesi için yeni tarih açıklandıTCDD Derince limanı ihalesi için yeni tarih açıklandı :TCDD’ye ait Derince limanı, 39 sene müddetle “işletme hakkının verilmesi” metoduyla özelleştirilecek. Geçici güvence bedeli 25 milyon dolar olan ihalede, son öneri verme tarihi 28 Mayıs 2014 olarak belirlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait olan Derince Limanı, 39 sene boyunca “işletme hakkının verilmesi” metoduyla özelleştirilecek. Derince Liman ihalesi için geri sayım başladı.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan ihale duyurusu, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, 28 Mayıs 2014 saat 17.00’ye kadar tekliflerin verilebilecek Derince limanı ile alakalı ihalede, geçici güvence bedeli olarak 25 milyon dolar olarak belirlendi. İhale dokümanının 20 bin liraya satışa sunulduğu ihalede, pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek. İhale Komisyonunca ihtiyaç duyulan görüldüğü takdirde, pazarlık müzakeresine devam edilen öneri sahiplerinin katılımıyla ihale, açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Derince Limanı İhalesine Türk ve yabancı tüzel kişilerle ortak teşebbüs grupları katılabilecek ancak 1926 tarihli ve 815 sayılı Türkiye Sahillerinde Nakliyatı Bahriye (Kabotaj) ve Limanlarla Kara Suları Dahilinde İcrayı San’at ve Ticaret İle ilgili Yasayı konusunda diğer mevzuatın pilotaj ve römorkaj hizmetlerine ait kararlarının göz önünde bulundurulması gerekecek. Yatırım fonları, ancak ortak teşebbüs grubuna dahil olarak ihaleye katılabilecek. Ortak teşebbüs grubu yalnızca yatırım fonlarından oluşamayacak.

Derince Limanı gerçekleştirilecek olan bu ihale sayesinde 39 sene boyunca “işletme hakkının verilmesi” metoduyla özelleştirilecek.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.