Torunları İçin Yaptığı Maketler Marka OlduTorunları İçin Yaptığı Maketler Marka Oldu : Aydın’da torunlara hediye etmek için yaptığı araç maketleri internette paylaşılınca talep gören kişi, sipariş üzerine Türkiye’nin dört bir tarafına kamyon, otobüs, tramvay ve otomobil maketi gönderiyor.

ASTİS Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren reklam atölyesi işleten 60 yaşındaki İsmail Erzurumluoğlu, AA muhabirine küçüklüğünden beri oto boyama işlerinde çalıştığını daha sonra reklamcılık sektörüne geçiş yaptığını söyledi.

35 yıl önce dünyaya gelen oğlu için belediye otobüsü maketi yapmayı deneğini ardından bu işe ara verdiğini ifade eden Erzurumluoğlu, ailesinin önerisiyle araç maketi yapmaya yeniden başladığını belirtti. Torunlarına hediye etmek için yaptığı kamyon, otomobil, otobüs maketlerinin internette paylaşılınca ilgi gördüğünü ve kendi markasını oluşturmaya karar verdiğini bildiren Erzurumluoğlu, şunları kaydetti:

“Torunlara hediye bırakayım, hatıra kalsın diye 2 araç yaptım sonra internette çocuklar paylaşmış talepler gelmeye başladı üretmeye devam ettik. Hobi olarak olarak başladığım iş profesyonel bir çalışmaya dönüştü. Birçok fuara katıldım ve siparişler almaya başladım şimdi o talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Genellikle otobüs, kamyon ve otomobil firmaları acentelerde kullanmak ve hediye etmek amacıyla bu maketleri tercih ediyor. İşimiz kolay değil bir ürünü el yordamıyla ve tamamen yerli malzemelerden yararlanarak 2-2,5 ayda tamamlıyoruz. Fiyatı belki biraz yüksek oluyor ama kalıcı bir hediye olsun istiyorlar o nedenle de bizi tercih ediyorlar.”

Bursa’da faaliyet gösteren firmanın bir süre önce tramvay maketi talebinde bulunduğunu aktaran Erzurumluoğlu, “Bir petrol, bir sondaj tesisinin maketlerini yapabilecek kabiliyette ve güçteyiz” diye konuştu.

Kendilerine ait bir tasarım ve marka oluşturmak için de çalışmaların sürdüğüne işaret eden Erzurumluoğlu, en kısa sürede bu alandaki eksiği gidereceklerini sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.