Ödemiş-İzmir Arası Tren Biletlerine Yüzde 10 ZamÖdemiş-İzmir Arası Tren Biletlerine Yüzde 10 Zam :Günde 6 seferle Ödemiş’i İzmir’e bağlayan TCDD tarafından tren bilet fiyatlarına Mayıs ayanın ilk hafta başından itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 10 zam yapıldı. Daha önce 7,5 lira olan Ödemiş-Basmane arası tam biletin yeni fiyatı 8 lira 25 kuruş oldu.

Yapılan yenileme çalışmaları ve devreye sokulan yeni makinelerle son yıllarda ilginin giderek arttığı tren seferlerinde bilet fiyatları dün itibariyle zamlandı. Ödemiş yeni istasyonda da duyuru panosu ile vatandaşlara bildirilen yeni tarifeye göre Ödemiş-Basmane arası tam biletin fiyatı 8 lira 25 kuruşa yükseldi. Daha önce 7,5 lira olan bilet fiyatı böylelikle yüz 10 artmış oldu. Gidiş-dönüş Basmane bilet fiyatı da 13 liraya yükseldi.

GENÇ BİLETLERİ 6 LİRA OLDU

“Yüzde 20 indirimli bilet” olarak adlandırılan ve 13-26 yaş arası gençlerin, öğretmenlerin, askerlerin, TCDD çalışanları ve ailelerinin ve basın kartı sahiplerinin yararlandığı indirimli biletin fiyatı da 6 liradan 6,5 liraya yükseldi. 65 yaş üzerindeki bireylerin ve çocukların yararlandığı yüzde 50 indirimli biletin fiyatı da 4 lira 25 kuruş oldu. Hafta sonları ve tam tatil günlerinde bir ek seferin konulduğu Ödemiş-Basmane hattında hafta içi günlerde günde karşılıklı 6 sefer düzenleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!  1. İzmir Ödemiş 07.11.2015 saat 17.10 sefer sayılı trendeyiz havasız çok sıcak hayvan sürüsü gibi insanları taşıyorlar sadece biletler zorunda bir gardiyan var bunun adı hizmet değil millete eziyet.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.