Yılan Hikayesine Dönen Kars Lojistik Merkezi ProjesiYılan Hikayesine Dönen Kars Lojistik Merkezi Projesi :KARSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Murat Dereci, beraberindeki heyetle Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KARSESOB) Başkanı Adem Burulday’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kars’a yapılması yılan hikayesine dönen Lojistik Merkez konuşuldu.

KARSİAD Yönetim Kurulu’nun seçimi sonrası ziyaretlerine devam ettiğini belirten Başkan Dereci, görüşmede Kars’ın Lojistik Merkezi olması ve serbest ticaret merkezi haline gelebilmesi için yapılması gerekenleri dile getirildi.

KARSİAD yönetimi KARSESOB Başkanı Burulday ile birlikte öncelikle Lojistik Merkezi Projesi’nin bitirilmesi ve akabinde de Serbest ticaret bölgesi projesinin gündeme alınması kararını aldı.

Dereci, “Projelerin hızlandırılması ve aşama kaydedilmesi için, bu doğrultuda Kars’ın diğer dinamik kuruluşlarının da Valilik, OSGB, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mimarlar Odası ve STK’lar davet edilerek 2 adet Lojistik Merkezi olan ve 2 adet de serbest ticaret bölgesi olan illerimizin ziyaret edilmesine, ziyaret sonrası gündemlere ilişkin bir toplantı daha gerçekleştirilmesine ve çalışmaların devam ettirilmesine karar verdik. Bu doğrultuda sizlerin de destekleriyle bir an önce bir mesafe alınarak yatırımlara bir boyut kazandırılması gerekmektedir” dedi.

KARSİAD Yönetiminin kendilerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren KARSESOB Başakanı Adem Burulday, “Kars’ın kalkınmasını ilgilendiren her işin içinde biz varız. Lojistik Merkezi Projesi’ni yıllardır duymaktayız. Fakat bu doğrultuda ne adım atıldı. Hangi aşamalardayız hiçbir bilgimiz yok. Bırakın bizi kendisini ilgilendiren hiçbir kuruluşunda haberi yoktur zannediyorum. Bir bilgisi olan varsa açıklasın. Kesinlikle harika bir karar almışsınız. Biz o heyette memnuniyetle bulunuruz. Hem de konuya ilişkin bir alt yapımız, bilgimiz olmuş olur. Serbest ticaret bölgesi içi de alınan karar memnuniyet verici. Anlaşılan şu ki biz ilgili STK’lar bu işe el atmamız gerekiyor. Her şeyi devletten beklememek lazım. Öncelikle biz ne kadar istiyoruz onu göstermemiz gerek, onun için bizim hareketlenmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Yapılan görüşmenin ardından KARSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Murat Dereci, her hafta bir STK kuruluşuyla toplantı yapacaklarını ve Lojistik Merkez için farkındalık oluşturacaklarını kaydetti. Dereci, Lojistik Merkez’in 2011 yılından beri gündemde olduğunu, anacak bugüne kadar somut bir adım atılmadığına da dikkat çekti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.