Aziz Kocaoğlu Teleferik de Gecikecek Metro daAziz Kocaoğlu Teleferik de Gecikecek Metro da :İzmir Ticaret Odası Meclis Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. “Ben beceriksiz adamım. Övünmesini bilmiyorum, beceriksizim” diyen Kocaoğlu, “Benim yaptığım projeler gecikiyor gerçekten. 2, 3, 5 ay gecikiyor. Niye biliyor musunuz? Ben ihale yapmayı bilmiyorum. Türkiye şartlarında ihale yapamıyorum. Mevzuata göre ihale yapıyorum. İş gecikiyor ama herkesten ucuza yapıyorum” dedi.

İşin doğasında var
“Türkiye’de bugünkü mevzuata mota mot uyarak çalışmak kadar zor şey yok. Sırat köprüsünden beter” diyen Kocaoğlu, “Böyle çalışmak zorundayım. Gecikecek. Teleferik 5, 7, 9 ay, 1 sene sonra bitecek. Metro da aynı şekilde. 5 müteahhitle canhıraş şekilde, uğraşa uğraşa yapıyorum. Onlar ağa, bey. Bir şey diyemezsin. Her taraf dinleniyormuş, varsın dinlensin, abdestin sağlam olsun. Madem beni 3. kez seçtiniz, Allah razı olsun. Gece sabahlara kadar şu iş bir gün önce bitsin diye yırtınacağım ama gecikecek. İşin doğasında bu var. Niye ihale yapmayı beceremediğim, müteahhiti seçemediğim, seçim döneminde destek istemediğim için. Hiçbir imar konusunda bir kuruş teberru almadı bu belediye. Koşullarında bizim gibi çalışmak zor iş” dedi..
Göreve geldiği ikinci 5 yılda, birinci beş yıldan daha fazla yatırım ve proje hayata geçirmesine rağmen iyi bir performans sergileyemediklerini kaydeden Kocaoğlu, “Daha iyisini daha fazlasını yapabilecek gücümüz ve deneyimimiz var. Burada hiçbir bahaneye sığınmak gibi bir kişiliğim yok. Yapamadıysak biz yapmadık, yapmak için çalışırız. Ama ikinci 5 yıl operasyon denilen bir lanet başladı. Sadece gelen yazılara bile cevap yazacağız diye sabahladığımız oldu” dedi. İzmir’in mallarının Hazine’ye devredilmesi eleştiren Başkan Kocaoğlu, “Kimseye hakaret etmedim, buna hakkım da yok” dedi.
FATİH ABACIOĞLU

“İzmir’in malları kentte kalmalı”
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise, yaptığı konuşmada Vali Mustafa Toprak’ın başkanlığında kurulacağı açıklanan ‘Turizm Konseyi’ konusunda eleştirilerde bulundu. İzmir’in mallarının kente kalması gerektiğini söyleyen Demirtaş, “İzmir Turizm Konseyi var. Biz bu konseyinin doğru olmadığına inanıyoruz. Hem modelin, hem de yöntemin yanlış olduğunu düşünüyoruz. İzmir Ticaret Odası olarak bu tür oluşumları çok gördük. Vali başkanlığındaki kurulla biz kongre turizmini gerçekleştiremeyiz. EXPO’yu alamadık, nal topladık. Biz bu konsey yerine Barcelona ve diğer şehir örnekleri benzeri bir yapılanma bekliyoruz” dedi.

 

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.