Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Seferleri Haftaya BaşlıyorAnkara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Seferleri Haftaya Başlıyor :Ankara İstanbul Hızlı Tren Seferleri Haftaya Nihayet Başlıyor. İstanbul Ankara hızlı tren ne zaman açılacak başlıyor derken açıklama Başbakandan geldi. Sakarya’da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ankara İstanbul yüksek hızlı trenini önümüzdeki hafta inşallah hizmete alacağız” dedi.

Sakarya mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, Ankara-İstanbul arası yüksek hızlı trenin tüm Türkiye’nin projesi olacağını söyledi. Önümüzdeki hafta hizmete açılacağını aktaran Başbakan Erdoğan, “Birçok sabotaj denediler. Hainler çok. Ama biz önümüzdeki hafta bu çalışmayı bitireceğiz. 25 Temmuz’da açılışı kesinlikle yapacağız. Sizlere söz vermiştik. Bu ülkeyi 81 vilayetimizi eğitim, sağlık alanlarında yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanı olmam halinde bilesiniz ki Çankaya’da yatan bir cumhurbaşkanı görmeyeceksiniz” diyen Başbakan Erdoğan, “Seçilmiş bir cumhurbaşkanı seçilmiş bir başkan kabine el ele omuz omuza vereceğiz ve Türkiye’mizi uçuracağız. Sizlerden ricam kalan sürede kapı kapı dolaşarak duyduklarınızı duymayanlara aktarmanız. CHP genel müdürü gibi, ‘tıpış tıpış sandığa gideceksiniz’ demiyorum. Bu demokratik hakkınızı en güzel şekilde kullanın. 30 Mart seçimlerinde seçmenlerini sandığa götüremedi. Şimdi ‘tıpış tıpış gideceksiniz’ diyor. Biz milletimize saygılı, samimi bir dil kullanıyoruz ve sizleri sadece Allah için seviyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.