Ankaray ve Metro istasyonlarındaki Sorunlar Meclis’e TaşındıAnkaray ve Metro istasyonlarındaki Sorunlar Meclis’e Taşındı :Her şey yaklaşık bir buçuk ay önce Haberankara.com’un Ankaray ve Metro istasyonlarındaki sıkıntıları haber yapıp foto galeri oluşturmasıyla başladı. Daha sonra birçok site bu haberi kopyaladı. Ulusal haber siteleri ise yeni görüntüler alarak yeni haber yaptı.

Ankara’da bu şekilde ileryen süreç ile kamuoyu oluştu; Ankaray ve Metro İstasyonları’ndaki yıkık ve dağınık durum sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşındı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’daki metro istasyonlarında eksiklikleri ve ihmalleri TBMM’de İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Gök, soru önergesinde, “Ankara’da hizmet vermekte olan eski ve yeni metro hatlarını kullanan vatandaşların memnuniyetsizliği şikayet boyutlarına vararak basın organlarına yansımış bulunmaktadır” dedi.

Gök, şu sorulara yanıt istedi:

“Aralarında MTA, Kolej, Dikimevi istasyonlarının çalışmayan yürüyen merdivenlerine, asansörlerine ve normal merdivenlerine niçin bir çözüm getirilmemektedir? İstasyonlar inşaat malzemesi deposu görünümünden ne zaman kurtarılacaktır? İstasyonlarda demir aksama dolanan elektrik kablolarının korkutucu görünümü ne zaman ortadan kaldırılacaktır? 4-Bazı istasyonlarda düşecekmiş gibi görünen ve yolcuları ürküten tavan kaplamaları ne zaman onarılacaktır? Kızılay başta olmak üzere istasyonlardaki havasızlık sorunu ne zaman giderilecektir.”

YENİLEME BAŞLADI MI?

Bu arada son günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin istasyonlardaki “çöp” ve “atıl” malzemeleri topladığı, bazı kırık fayansları yenilediği ve temizlik ile istasyonları düzene sokmaya başladıkları görüldü. Bu düzenlemelerin tavanların yenilenmesi ve yürüyen merdivenler ile asansörlerin sorunlarının giderilmesi ile devam etmesi bekleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.