Demiryolu seyahatine yeni bir heyecan geliyorDemiryolu seyahatine yeni bir heyecan geliyor :Konfor ve lüksü bir araya getiren Setur, Afrika’yı keşfe çıkıyor.Unutulmaya yüz tutmuş tren seyahatlerini yeniden canlandıran Setur, Afrika’nın vahşi yaşamında penguenlerin danslarına tanıklık etmeye, babunlarla, timsahlarla tanışmaya ve foklarla fotoğraf çekmeye davet ediyor. Üstelik lüks bir trenle…

Setur, Afrika’daki doğal yaşamı konforunuzdan ödün vermeden tanıma imkanı sunuyor. Afrika’nın en lüks treni Rovos ile koloniyal mimariye sahip Cape Town’da başlayacak serüven, Dünyadaki en büyük bitki krallığına ev sahipliği yapan Ümit Burnu Yarımadasını, Elmas Madenlerini, Başkent Pretorya’yı, Botswana’yı katederek devam ediyor. Zimbabwe Hwange Ulusal Parkında yapılan safari ile hayvanların doğal yaşamına dahil olurken yaşanılan keyif, UNESCO Dünya mirası listesindeki Viktorya şelalelerine yapılan geziyle zirveye ulaşıyor.

Afrika’nın en lüks treniyle seyahat
Lüks tren, 1975 senesinde Ulusal Miras listesine alınan tarihi kasaba Matjiesfontein’e uğrayacak, Afrika’nın ilk elmasının bulunduğu yer Kimberley’deki insan yapımı en büyük delik olan Big Hole ve Elmas Madenleri Müzesi gezileri için fırsat sunacak. Kış aylarında dahi hava sıcaklığının 20 derecenin altına düşmeyen Botswana’nın başkenti Gaborone’dan, manzaralar eşliğinde Zimbabwe sınırına kadar Oğlak Dönencesi boyunca kuzeye yol alacak. Gözlem vagonu ve Club Lounge gibi özellikleri bulunan tren, yolculuk boyunca misafirlerini herşey dahil sistemi ile ağırlamakta, geceleri ise rahatsız etmemek adına belirli saatler arasında yol almamaktadır.

Gezginler isteğe bağlı on dört veya on günlük turlarda, Zimbabwe’deki Milli Park’ta 4×4 araçlar ile hayvanları doğal ortamında gözlemleme şansını yakalayacak. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Viktoria Şelaleleri’ni gezen Setur misafirleri, kokteyl eşliğinde güvenli teknelerle su aygırlarını ve timsahları gözlemleme fırsatı bulacak ve unutulmaz anılar biriktirecekler.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.