Konya-İstanbul, Ankara-İstanbul YHT hatları bayramdan önce açılacakKonya-İstanbul, Ankara-İstanbul YHT hatları bayramdan önce açılacak :AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Konya-İstanbul, Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren hattının bayramdan önce, aynı anda kesin olarak hizmete açılacağını belirtti.

“FAALİYETE GEÇECEK”
Daha öncede 2 kez sabotaja uğraması nedeniyle açılışı tarihi ertelenen Konya-İstanbul, Ankara-İstanbul, yüksek hızlı tren hattının bayramdan önce kesin olarak hizmete açılacağı öğrenildi. Açılışa; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanı sıra; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve çok sayıda vekilin katılması bekleniyor.

“AYNI ANDA HİZMETTE”
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, açılış için hiçbir problemin kalmadığını bildirdi. Konya-İstanbul, Ankara-İstanbul, yüksek hızlı tren hattının aynı anda hizmete başlayacağını dile getiren Kabakcı, AK Parti’nin ülkeye önemli bir proje daha kazandırdığını belirtti. Kabakcı, “Ülkemize yeni yatırımlar tüm hızıyla devam edecek” dedi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.