UPS şoförleri yeniden grevde

UPS şoförleri yeniden grevde :Amsterdam UPS paket dağıtıcısı şoförler Pazartesi günü yeniden greve gitti. Böylece UPS şoförleri kısa süre içinde üçüncü kez greve gidiyorlar. FNV, şoförlerin Ulaştırma ve Lojistik sektöründe daha iyi bir toplu iş sözleşmesinin yapılmasını talep ettiklerini bildirdi.
UPS şoförleri grevi, verdikleri mücadeleyi diğer yerleşim bölgelerindeki meslektaşlarına duyurabilmek için kullanıyorlar.
Sendika, Apeldoorn ve Utrecht kentlerinde şoförlerin kendi meslektaşlarına bu sabah el ilanları dağıtarak onları konuyla ilgili olarak ta bilgilendirdiklerini söyledi.
Karayolu taşımacılığında çalışan işçiler, işverenlerin daha iyi bir ücret teklifiyle gelmeleri için aylardır eylem yapıyorlar.
Sendikalar ve işverenler arasındaki müzakereler, sendikaların yüzde 3 ücret artışı talep etmeleri üzerine, bu yılın başlarında yarıda kesilmişti.
Daha önce iş bırakmalar, grevler gibi daha değişik eylemler gerçekleştirilmişti. Ulaşım ve Lojistik sektörü için talep edilen toplu sözleşme 140.000 çalışanı kapsayacak.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar