Antalya Raylı Sistem Yatırımı İçin Bugün Referandum Yapılacak

Antalya Raylı Sistem Yatırımı İçin Bugün Referandum Yapılacak :Antalya Büyükşehir Belediyesince yapılması planlanan EXPO Meydan Raylı Sistem Hattı Projesi için bugün 20 mahallenin katılımıyla referandum yapılacak- Mahalle muhtarlıklarında kurulacak sandıklardan gelecek sonuca göre proje gerçekleştirilecek ya da iptal edilecek


Antalya Büyükşehir Belediyesince EXPO Meydan Raylı Sistem Hattı Projesi için 20 mahallede referandum gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilecek ve 200 milyon liraya mal olacak projenin geleceğini belirlemek için, raylı sistem hattının geçiş güzergahındaki 20 mahallede yaşayan vatandaşlar oy kullanacak. Referandumun sonucuna göre dev proje ya hemen başlayacak ya da iptal edilecek.

Referandum öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, oy kullanacak mahallelerde vatandaşlarla biraraya geldi. Başkan Türel, projenin yapılıp yapılmayacağına vatandaşların karar vereceğini söyledi. Vatandaşların kimliği ile sandık başına gitmeleri gerektiğini anlatan Türel, “Sandıkta evet ya da hayır damgalı oy pusulaları yer alacak. Bu pusulaları seçimi yaptıktan sonra zarfa koyarak oy kullanılacak. Bu uygulama ile katılımcı yönetimin en güzel örneğini sunacağız” dedi.

Antalyalıların sandığa gitmesini isteyen Türel, raylı sistem ile 20 mahallede yaşayan vatandaşların rahatlıkla hastane ve otogara ulaşabileceğini dile getirdi.
Sandıklar mahalle muhtarlıklarında yer alacak

Saat 09.00’da başlayacak oy kullanma işlemleri, mahalle muhtarlıklarında kurulan sandıklarda gerçekleştirilecek. Sandık başında muhtar, aza ve bir belediye görevlisi yer alacak. Oylamaya Muratpaşa ilçesinden bağlı Kızıltoprak, Meydankavağı, Mehmetçik, Tarım, Topçular, Yeşilova, Yenigöl, Yeşilköy, Kepez ilçesinden Göksu, Altınova Sinan, Aksu ilçesinden Cihadiye1, Güzelyurt, Soğucaksu, Konak, Hacıaliler, Macun, Barbaros, Çalkaya, Solak ve Pınar mahalleleri katılacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar