Şemdinlide yol çalışmasıŞemdinlide yol çalışması :Şemdinli belediyesi tafından başlatılan çalışmalar kapsamında bozulan yolların onarım çalışmaları devam ediyor.
Belediye ekipleri çalışmalar çerçevesinde, uzun zamandır onarılmayı bekleyen çevre yolu kavşağında yol yapım çalışması yaptı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Şemdinli Belediyesi Eş Başkanı Seferi Yılmaz, söz konusu kavşak nedeniyle belediyeye ve bizzat kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini belirtti.
Yuttaşların bozuk olan kavşağın belediyenin bünyesinde olduğunu sandıklarını dile getiren Yılmaz, “Halen çoğu yurttaşımız da böyle biliyor. Bu kavşağın karayollarının sorumluluğunda olduğunu bilmiyorlardı. O nedenle vatandaşlarımız belediyemizi ve bizi eleştiriyordu.Yaklaşık 2 aylık girişimlerimiz sonucunda karayolları ile bir anlaşmaya vardık. Yapımında kullanılacak malzemeyi karayolları karşılayacak, diğer yapım, düzeltme, parke taşı döşeme ve araç gereç işini de belediye olarak karayolları ile ortak yapacağız. Bu yolu yapmamızın nedeni de yurttaşlarımızın mağdur olmaması ve ilçe girişinde bulunan bu kötü manzarayı göz önünden kaldırmaktır” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.