Bakan Elvan Siirtte Karayolları Bölge Müdürlüğü Toplantısına Katıldı

Bakan Elvan Siirtte Karayolları Bölge Müdürlüğü Toplantısına Katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.
Batman’dan karayoluyla saat 21.00’de Siirt’e gelen Bakan Elvan, Karayolları Bölge Müdürlüğü toplantısına katılmak üzere Barden Otel’e geçti. Bakan Elvan, otel önünde Ak Parti Dışişlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, Siirt Valisi Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, Osman Ören, Ak Parti Siirt İl Başkanı Fevzi Sevgili ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.
Bakan Elvan, yaptığı açıklamada, “bugün burada ilimizin sorunlarını masaya yatıracağız. Özellikle ‘karayolu ulaşımına yönelik ne tür çözüm önerileri getirebiliriz?’ bunu konuşacağız. Yarın Sabah namazına müteakip Güneş hadisesi programına katılıp, orada da hem İbrahim hakkı hazretleri hem de İsmail Fakirullah hazretlerinin türbesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra sabah Siirt’teki STK’larla ilin sorunlarını dinleyeceğiz. Bu çerçevede üniversitenin akademik açılış törenine katıldıktan sonra temaslarımızı tamamlayacağız” dedi.
Bakan Elvan’ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Aktay ise, “Gönül isterdi ki sayın bakanımızı daha uzun bir süre misafir edelim. Bu amaçla kendilerine Siirt halkı adanı hoş geldiniz diyorum” dedi.
Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve şube şefliği birim sorumlularının da katıldığı toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Bakan Elvan, yarın Siirt’teki STK’larla bir araya gelip şehrin sorunlarını dinleyecek. Siirt Üniversitesinin akademik açılış yıl törenine katıldıktan sonra Siirt’ten ayrılacak.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar