Metrobüs kullananlar bu habere dikkatMetrobüs kullananlar bu habere dikkat :1 hafta süreyle, Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecek. İşte sebebi…
Yaya Altgeçidinden Metrobüs İstasyonuna yapılacak yaya bağlantısı çalışmaları sebebiyle, 1 hafta süreyle, Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küçükçekmece/Cennet Mahallesi Metrobüs İstasyonuna konforlu bir yaya ve engelli erişimi sağlamak amacıyla, mevcut yaya üstgeçidini yıkarak kaldırdı. Yerine hizmet verecek, D-100 Karayolu altına inşa edilen yeni yaya altgeçidi inşaatı çalışmalarında da son aşamaya gelindi.İnşası tamamlanmak üzere olan yeni yaya altgeçidinden Metrobüs İstasyonuna yaya bağlantısının yapılabilmesi için, Metrobüs İstasyonunun Avcılar-Topkapı istikametinde, Metrobüs araç trafiğine kapatılması gerekmektedir.
Çalışmalar, 26 Eylül 2014 saat 22:00’da başlayıp 3 Ekim 2014, saat: 06:00’ya kadar, 7 gün boyunca, 200 metrelik bir alanda devam edecektir.
Çalışma süresince, Metrobüs araçlarının olumsuz etkilenmemesi için, kapatılan Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecektir. 200 metrelik alandaki çalışmaya yönelik, her türlü geçici işaret ve yönlendirmeler yerinde yapılacaktır.
Sürücülerin D-100 Karayolu Topkapı-Avcılar istikametinde yaşanacak trafik yoğunluğundan etkilenmemesi için alternatif güzergahları kullanması önerilir.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.