Metrobüs kullananlar bu habere dikkatMetrobüs kullananlar bu habere dikkat :1 hafta süreyle, Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecek. İşte sebebi…
Yaya Altgeçidinden Metrobüs İstasyonuna yapılacak yaya bağlantısı çalışmaları sebebiyle, 1 hafta süreyle, Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küçükçekmece/Cennet Mahallesi Metrobüs İstasyonuna konforlu bir yaya ve engelli erişimi sağlamak amacıyla, mevcut yaya üstgeçidini yıkarak kaldırdı. Yerine hizmet verecek, D-100 Karayolu altına inşa edilen yeni yaya altgeçidi inşaatı çalışmalarında da son aşamaya gelindi.İnşası tamamlanmak üzere olan yeni yaya altgeçidinden Metrobüs İstasyonuna yaya bağlantısının yapılabilmesi için, Metrobüs İstasyonunun Avcılar-Topkapı istikametinde, Metrobüs araç trafiğine kapatılması gerekmektedir.
Çalışmalar, 26 Eylül 2014 saat 22:00’da başlayıp 3 Ekim 2014, saat: 06:00’ya kadar, 7 gün boyunca, 200 metrelik bir alanda devam edecektir.
Çalışma süresince, Metrobüs araçlarının olumsuz etkilenmemesi için, kapatılan Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecektir. 200 metrelik alandaki çalışmaya yönelik, her türlü geçici işaret ve yönlendirmeler yerinde yapılacaktır.
Sürücülerin D-100 Karayolu Topkapı-Avcılar istikametinde yaşanacak trafik yoğunluğundan etkilenmemesi için alternatif güzergahları kullanması önerilir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.