Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonuna Sayılı Günler Kaldı

Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonuna Sayılı Günler Kaldı :Samsun’un tek demiryolu ulaşım hattı olan Samsun-Sivas Demiryolu 32 ay süre ile trafiğe kapatılarak bakıma alınacak.

“Samsun-Kalın Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi” kapsamında; Samsun – Kızılca ve Kızılca – Kalın arası yol, hat kesirleri itibariyle ayrı ayrı olarak 2015 yılından itibaren hattın farklı tarihlerde 32 ay boyunca kapanmasına sayılı günler kaldı.

Demiryolu Genel Müdürlüğü Yük Dairesi Başkanlığının 24 Temmuz 2014 tarihinde yayımladığı bildirisinde, “Samsun-Kalın demiryolu hattının modernizasyonu projesi kapsamında Samsun-Kalın arası yol, Samsun-Kızılca-Kalın arası yol hat kesimleri itibariyle ayrı ayrı olarak 2015 yılından itibaren 32 ay süre ile tren trafiğine kapatılması planlanmaktadır. Söz konusu proje ile ilgili ihale ve yer teslim işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, işin 2015 yılı Ocak ayı itibariyle başlaması hedeflenmiştir. Proje başlangıcından 122. güne kadar hat kapatılmayacaktır Samsun-Kızılca hat kesiminde 123. Günden 487. Güne kadar işletmecilik yapılmayacak olup hat kapatılacaktır. 488. günden 974. güne kadar 5 gün yüklenici firma çalışacak ve 2 gün işletmecilik yapılacaktır. Kızılca-Kalın hat kesiminde, 487 güne kadar hat işletmeye kapatılmayacaktır. 488. Gün ile 852 günler arasında hat işletmeye kapatılacaktır. 853. gün ile 974. Günler arasında 5 gün yüklenici firma çalışacak ve 2 gün işletmecilik yapılacaktır. Proje süresince Samsun-Gelemen arası hat trafiğe açık tutulacaktır. Bu itibarla, Samsun-Kalın arası işyerlerimize ve bu işyerlerimizden yük taşıması gerçekleştiren müşterilerimizin 2015 yılı ve sonrası planlamalarını buna göre yapmaları gerekmektedir” denilmişti.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.