İran Meclis Başkanı Marmarayı Ziyaret Etti

İran Meclis Başkanı Marmarayı Ziyaret Etti :10. İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği Konferansı için İstanbul’da bulanan İran İslam Cumhuriyeti Meclis Başkanı Ali LARİCANİ, Dolmabahçe’de düzenlenen akşam yemeği sonrası İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN ile birlikte Sirkeci Marmaray istasyonuna geldi.
TCDD 1. Bölge Müdürü Metin AKBAŞ tarafından karşılanan konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ ve İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, iki kıtayı birleştiren Marmaray’la Üsküdar’a geçti. Üsküdar istasyonuna gelen konuk heyet, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını seyredip tekrar Marmaray’ı kullanarak Yenikapı Marmaray istasyonuna döndü.
Bölge Müdürü Metin AKBAŞ, konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ’ye Marmaray Projesi hakkında detaylı bilgi verdi. Marmaray Yenikapı istasyonu inşası sırasında çıkarılan tarihi eserler ve bu çıkarılan tarihi eserlerin İstanbul’un tarihi açısından önemi anlatıldı.
Yenikapı Gar Şefliğinde anı defterine düşüncelerini paylaşan konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ, “Denizin metrelerce altında metro yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Bu olayın Marmaray’da çok iyi bir şekilde gerçekleştiğini görüyoruz. İran ve Türkiye, farklı konularda teknoloji ve bilgi alışverişinde bulunabilirler. Demiryolu sektörlerinde daha fazla yatırım yapılması ile, İran ve Türkiye üzerinden Avrupa’yı Pakistan’a ulaştırabiliriz” dedi. Marmaray gezisinin sonunda İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN tarafından konuk Meclis Başkanı Ali LARİCANİ’ye Marmaray Gezisi anısına hediye takdim edildi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar