Şaka Gibi Karar Öğmeiş Tatil Sitesine Giden Hemzemin Geçit KapandıŞaka Gibi Karar Öğmeiş Tatil Sitesine Giden Hemzemin Geçit Kapandı :Hatay’ın Dörtyol ilçesinde TCDD Valilik oluru ile aldığı karar neticesinde Dörtyol’da Öğmeiş Tatil sitesine giden Özerli Mahallesinde bulunan hemzemin geçit başta olmak üzere 3 ayrı hemzemin geçit uygun görülmediği için Hatay Valiliğinin oluru ile kapattı.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde TCDD Valilik oluru ile aldığı karar neticesinde Dörtyol’da Öğmeiş Tatil sitesine giden Özerli Mahallesinde bulunan hemzemin geçit başta olmak üzere 3 ayrı hemzemin geçit uygun görülmediği için Hatay Valiliğinin oluru ile kapattı.

Konuyu kamoyuna taşıyan Döryol Belediye Meclis Üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Mevlüt Coşkun ; “Bunca zamandır kullanılan bu yolların kapatılmasına anlam veremiyorum. Umarım bir an önce çözüme kavuşturulur bu problem” dedi.
BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

Akşam saatlerinde ise kapanan yollarla ilgili Dörtyol Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğünün 87329520-105-30729 sayılı yazısı ile İlçemizde bulunan hemzemin geçit kapatılması hakkında Dörtyol Belediye Başkanlığı olarak yazılı basın açıklamasıdır.
Valilik Oluru İle Kapatılmıştır

Devlet Demiryolları 6. Bölge sınırları içerisinde TCDD Toprakale-İskenderun hattı, Km 31+830, 32+633 ve 32+825’de bulunan, Hemzemin geçitlere TCDD emniyet Yönetim Sistemleri Müdürlüğünün 06.01.2014 tarihinde incelemelerinin sonucu Dörtyol’da Öğmeiş Tatil sitesine giden özerli mahallesinde bulunan hemzemin geçit başta olmak üzere 3 ayrı hemzemin geçit uygun görülmediği için Hatay Valiliğinin oluru ile kapanmıştır. “Kapatmayla İlgili Tasarrufumuz Bulunmamaktadır”

Bahse konu hemzemin geçitlerin kapatılma nedeninin “Demiryolu Hemzemin Geçitlerinde Alınacak Tedbirler ve Uygulama esasları hakkında yönetmelik” hükümleri kapsamında; “Geçide bağlı yolun taşıt yolu uzunluğunun güvenliği, Her iki yolun görüş mesafesinin 500 metrenin altında olmaması vb.” yönetmenliğinin ilgili maddelerin aykırı olduğu gerekçesi ile trafiğe kapatıldığı Ek’te yer alan belgelerde anlaşılmaktadır.

Bu hususta söz konusu Hemzemin Geçitlerinin Kapatılması ile ilgili Dörtyol Belediye Başkanlığı olarak herhangi bir tasarrufumuz bulunmamaktadır. Evleri bulunan vatandaşlar ise karar karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını “şaka gibi” kararın bir azn önce düzeltilmesini talep ettiler.

Reklamlar