4 yıl aradan sonra Siirt çevre yolu çalışmaları başlandı

4 yıl aradan sonra Siirt çevre yolu çalışmaları başlandı : Siirt’te yapımına 2010 yılında başlanan ve bağ sahiplerinin itirazıyla mahkeme tarafından durdurulan çevre yolundaki çalışmalar, 4 yılın ardından yeniden başladı.
Siirt’te yapımına 2010 yılında başlanan ve bağ sahiplerinin itirazıyla mahkeme tarafından durdurulan çevre yolundaki çalışmalar, 4 yılın ardından yeniden başladı.
Karayolları Müdürlüğü ile bağ sahipleri arasında yapılan görüşmelerin sonuç vermesiyle 2011 yılında durdurulan Siirt çevre yolu çalışmaları, bugün itibariyle Karayolları Şube Şefliği’ne ait araçlarla yeniden başladı.
Çalışmaların yapıldığı yerde gazetecilere açıklama yapan Karayolları Siirt Şube Şefi Sabahattin Direk, 2010 yılından itibaren başlanan ve çeşitli nedenlerle duran çevre yolunun bugün itibariyle kepçe ile çalışmalara başladıklarını ve kısa sürede bitirilmesini hedeflediklerini söyledi. Direk, “Siirt için, Siirt halkı için hayırlı olsun. 4 yıldan beri şehir merkezinden geçen ağır tonajlı araçların bıraktığı gürültü ve görüntü kirliliğinden doğan sorunları, bugün başlattığımız bu çalışmalarla son verdik. En büyük temennimiz müteahhit firmanın bu yolun biran önce bitirilmesini sağlamaktır” dedi.
Projenin toplam maliyeti 21 milyon 160 bin liradan oluşurken, yolun 7.2 kilometreden oluştuğu belirtildi.sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar