Menderes Türel açıkladı, Kanal Antalya Projesi geliyorMenderes Türel açıkladı, Kanal Antalya Projesi geliyor :Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Cruise Liman Projeleri ile dünyanın en zengin turistlerinin geleceği bir Antalya hayal ettiğini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere projeleri hakkında bilgi veren Başkan Menderes Türel, şöyle konuştu: “Memleket hizmeti her zaman önceliğimiz olmuştur. Siyasi gelecek kaygısıyla hiçbir zaman yapacağım hizmetlerden geri adım atmadım. Her zaman ‘Antalya kazansın, Menderes Türel kaybetsin’ dedim. 4 seçime girdim, 3’ünü kazandım birini kaybettim. İmkânsız lafını hiç sevmem. Mazeret belediyeciliği bizim kitabımızda yazmaz. Çözüm üreteceğiz. Bütün projelerimiz sizlerin geleceği içindir.”

Projelerle istihdamın da artacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, konuşmasında şunlara da değindi: “Bu Antalya hayalimizde sizler yaşayacaksınız. Nasıl bir Antalya hayal ediyoruz? Boğaçayı Projesi’ni sizin için yapıyoruz. Bizim çılgın projemiz. Boğaçayı’nı Kanal İstanbul gibi Kanal Antalya Projesi yapmak istiyoruz. Sizler sanata düşkün arkadaşlarımızsınız. Buralarda dünyanın en önemli filmlerini çekildiği film platoları kurmak istiyoruz. Harry Porter neden Antalya’da çekilmesin. Antalya’yı biz buralara taşımak istiyoruz. Rahmetli Özal’ın bir sözünü çok severim; ‘Hayal etmekten korkmayın. Hayallerinize ulaşmak için çok çalışın’ Bizim de hayallerimiz var.

Cruise Limanı, spor tesisleri, sahil projesiyle ve yat limanlarının olduğunu bir Antalya istiyoruz. Dünyanın zengin turistlerinin gezdiği, emeğin, zenginliğin fazla olduğu bir Antalya hayal ediyoruz. Bu yatırımların hepsi sizler için. Buralarda herkes bir iş sahibi olacak. Yatırım ile zenginlik oluyor. Yatırım olmazsa, zenginlik olmaz. Okula gelip giderken görüyorsunuz. Kavşaklarımız yapılmaya başlandı. Bunlar neden 5 senedir yapılmıyordu. Çünkü gayret gereklidir. Çalışmadan olmuyor bu işler. Çalışınca oluyor. Senin şehrin Antalya diyoruz. Kendi eviniz gibi bu şehri görürseniz. Bu şehre daha iyi sahip çıkarsınız.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.