Siemens 1.7 Milyar Euro değerinde sözleşme imzaladı (Özel Haber)Siemens 1.7 Milyar Euro değerinde sözleşme imzaladı :Binlerce Türk vatandaşımız yaşadığı Almanya Rhine-Ruhr bölgesinde inşaa edilecek demiryolu hattı için Siemens 1.7 milyar Eurodeğerindeki anlaşmaya imza attı. Rhine Ruhr Express (RRX) projesi için sağlanacak araç sayısı 82 adet olup, ihaleyi kazanan firma Siemens Desiro HC model elektrikli aracı sağlayacağı gibi hattın 32 yıllık bakımını da sağlayacak. Bu bakım süresiyle Siemens Almanya demiryolları için ayrı bir bakım konseptine de imza atmış durumda.

Yeni bakım alanı Dortmund-Eving alanında inşa edilecek olup, 150 milyon Euro’luk teknolojik yatırım yapılacak alan Kuzey Rhine-Wesphalia alanın en büyüğü bakım merkezi olacak. 100’den fazla uzmanın çalışacağı bu depoda, 32 yıl süreyle sağlacak araçların bakımı da yapılacak.

İlk araç 2018’de

ilk Siemens Desiro aracı 2018 yılının başında teslim edilecek. 160 km/saat hızında işletim yapılacak alanda, çift katlı Desiro vagonlarıyla daha fazla yolcu taşıması planlanıyor. Desiro aracı 4 diziden oluşmakta ve 105 m uzunluğa sahip. İşletme esnasında 2 treni birbirine bağlayarak 800 yolcu kapasitesine kadar çıkarılabilen araçlarla daha hızlı ve güvenli bir taşımacılıık hedeflenmekte.

RayHaber’e konuşan Siemens Mobility bölümü CEO’su Johen Eicholt, bunun Siemens’in büyük başarısı olduğunun altını çizdi. İnsanların yoğun olarak yaşadığı ve hızlı taşımacılığın gerektiği Kuzey Rhine-Westphalia bölgesi için yapılacak bu hizmeti sanat eseri gibi gören Eicholt, Siemens’in demiryollarındaki başarılarının devam edeceğini söyledi.

Reklamlar