Konyalılar dikkat! tramvay hatlarındaki iyileştirme nedeniyle bazı yollar kapalı

Konyalılar dikkat! tramvay hatlarındaki iyileştirme nedeniyle bazı yollar kapalı :Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı tramvay hatlarındaki iyileştirme çalışmaları nedeniyle bazı yollarda geçici bir süre ulaşımın sağlanamayacağını duyurdu.


Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Tramvay hattı kavşaklarındaki iyileştirme çalışmaları nedeniyle, 7 Ağustos Cuma gününden itibaren Belediye Kavşağı iki aşamalı olarak taşıt trafiğine kapatılacaktır. Birinci aşamada, Ahmet Hilmi Nalçacı Caddesi’nin Sultanşah Caddesi bağlantısı ile Vatan Caddesi’nin Sultanşah Caddesi bağlantısı 15 gün süreyle taşıt trafiğine kapalı olacaktır. İkinci kısım ise söz konusu cadde trafiğe açıldıktan sonra başlayacaktır.

Bu nedenle şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu rahatlatmak amacıyla Nalçacı-Sille kavşağındaki sinyalizasyon sistemi yeniden düzenlenecek, Nalçacı Caddesi üzerinden sol dönüşlere geçici olarak müsaade edilecektir. Belediye Kavşağını kullanarak Alaaddin Bulvarı istikametine gidecek araçların Nalçacı-Sille Kavşağını kullanmaları gerekecektir.

Ayrıca, tramvay yolcularını taşıyan S.Ü. Kampüsü-Kültürpark otobüsleri, Ulaşbaba Caddesi üzerinden Kültürpark durağına ulaşacaktır. Kültürpark-S.Ü. Kampüsü otobüs hattı güzergahında ise bir değişiklik yapılmayacaktır. Bu otobüsler Vatan Caddesi ve Ahmet Hilmi Nalçacı Caddesi üzerinden seferlerine aynı şekilde devam edeceklerdir. Halkımıza önemle duyurulur”sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar