Büyükakın bar sahipleri için temasta bulunacak

Büyükakın bar sahipleri için temasta bulunacak :Tramvayın Ankara Caddesi üzerinden geçmesi nedeniyle mekanları yıkılacak olan bar sahipleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ile görüştü. Büyükakın bar sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için temaslarda bulunacağını söyledi.


Büyükşehir Belediyesi’nin Tramvay Projesi nedeniyle Barlar Sokağı’nda bulunan toplam 12 mekanın yıkılmasına karar verilmişti. Barlar Sokağı sakinlerinin kurduğu Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği(KEYDER)üyeleri de yıkılması planlanan işletmelerinin yerine İnterteks Fuar Alanı’nın arkasındaki boş alanda uygun bir proje hazırlamıştı. Projeyi de yanlarına alarak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden bar sahipleri buradam büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaştı. Proje bulunduğu alanda Naila Kafe, Lastik İş Sosyal Tesisleri ve daha bir çok işletme izin veren Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu bar sahiplerine, “Hazırladığınız projenin buunduğu alan Kıyı Kenar Kanunu’na uygun değil. Size izin verirsen yargılanırım. Kendiniz başka yer bulun” cevabını vermişti. Bar sahipleri de bu kez Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ı ziyaret etti.

PROJEDE ISRARLIYIZ
KEYDER Başkanı Yusuf Ziya Tom, yönetim kurulu üyeleri Uzay Yıldırım, Timuçin Sayıner ve Hasan Tahsin Aydınlar yanlarına projelerini de alarak Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ı ziyaret etti. Dernek Başkanı Yusuf Ziya Tom İnterteks Fuar Alanı’nın arkasındaki alanın proje için uygun olduğu fikrini yineledi. Büyükakın bu alanda bir proje oluşturulmasının Kıyı Kenar Kanunnu’na aykırı olduğunu söyledi. Ancak Tramvay Projesi’nde mağdur olacak olan bar sahiplerinin mağduriyetini gidermek için temaslarda bulunacağını ifade etti. Bar sahipleri proje konusunda geri adım atmayacaklarını ve istekleri yerine getirilmeden iş yerlerinin yıkılmasına izin vermeyeceklerinin altını çizdiler.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar