Konya-Akşehir Raybüs seferlerine ikinci indirim

Konya-Akşehir Raybüs seferlerine ikinci indirim :Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak’ın girişimleri ve Gar Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda Raybüs bilet fiyatlarında ikinci defa indirime gidildi.

İlk seferinde 10,75 lira olarak seferlerine başlayan Raybüs’te yine yapılan girişimler neticesinde Sarayönü-Konya arası ulaşım ücreti tam bilet 8,50 lira, genç, TSK, basın ve öğretmenlere %20 indirimli 7 lira, çocuk ve yaşlılar için %50 indirimli 4,25 lira olarak düzenlenmişti.

Vatandaşların taleplerini değerlendiren Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak; yapılan indirimlerin yeterli görülmemesi neticesinde tekrar indirim yapıldığını açıkladı.

Konya’daki Yüksek Hızlı Tren ile koordineli olarak çalışan, Akşehir Ilgın ve Sarayönü’ndeki vatandaşları Yüksek Hızlı Tren imkanından faydalandırmak amacıyla başlatılan Raybüs seferleri 12 Ağustos tarihinde başlamıştı.

Sarayönülü yolcular günde iki kez sefer yapmakta olan ve saatleri hızlı tren seferlerine göre ayarlanan Raybüs seferlerinin mesai saatlerine göre yeniden düzenlenmesini talep ediyor. Şimdiye kadar gerek fiyat yönünden gerekse mesai saatlerine uymaması nedeniyle Raybüs’e yoğun bir talep gerçekleşmedi.

Yeniden belirlenen Raybüs sefer saatleri şu şekilde: “Sarayönü-Meydan 2.75 TL, Sarayönü-Konya Tam 6.75 TL, çocuk 3.50 TL, genç 5.50 TL, yaşlı 5.50 TL, 60 yaş ve üzeri 3.50 TL, Sarayönü-Ilgın Tam 4.25 TL, çocuk 2.75 TL, genç 3.25 TL, yaşlı 3.25 TL, 60 yaş ve üzeri 2.75 TL, Sarayönü-Kadınhanı 2.75 TL, Sarayönü-Akşehir Tam 12.75 TL, çocuk 6.50 TL, genç 10.25 TL, yaşlı 10.25 TL, 60 yaş ve üzeri 6.50 TL.”

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.