Yalova’ya OSB ve lojistik üs kurulacak

Yalova’ya OSB ve lojistik üs kurulacak :Yalova’da yeni ulaşım ağlarının kalbinde, bölgenin yatırım merkezi olmaya aday, yeni bir organize sanayi bölgesi ve lojistik üssü kuruluyor.


Marmara Bölgesi’nin hızla gelişen ve değer kazanan ili Yalova’da devasa bir sanayi atılımı yapılıyor. Kurulacak olan yeni organize sanayi bölgesi ve lojistik üssü sayesinde, Yalova Marmara Bölgesi’nin organize sanayi ve lojistik üssü haline gelecek. Merkezi Yalova’da kurulacak olan proje sayesinde Türkiye’nin önde gelen sanayici ve yatırımcıları ile Orta Doğu ve Avrupa’nın önde gelen yabancı yatırımcılarının bir araya gelecek. Bölgede arsa fiyatlarını da artıracağı beklenen proje, dünyadaki birçok sanayi projesini inceleyerek projelendirilmiş.

Tüm alt yapı sistemlerinin oluşturulduğu ve hiçbir ruhsat veya imar sorunu olmayan projede tüm plan ve güvenlik prosedürleri de onaylı durumda. Uluslararası ulaşım alanları ve projeleri devam eden, şehirlerarası yolların merkezinde kurulacak olan projenin metrekare birim fiyatlarını da artırması öngörülüyor.

Proje, çevresinde yapım aşamasında olan otoban projeleri, konut projeleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, oteller ve liman projeleri bulunmakta olup projede yer alacak sanayiciye üretim, finans ve nakliye için fiziki kolaylıklar vadediliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar