Avrasya geçiş projesi ‘nin büyüklüğü tescillendiAvrasya geçiş projesi ‘nin büyüklüğü tescillendi :Bakan Yıldırım, “Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliğince yılın projesi seçilen Avrasya Geçiş Projesi’nin dünya çapında büyüklüğü tescillendi” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tünelcilik alanında dünyanın en önemli birliği olan Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği tarafından, Uluslararası Tünelcilik Ödülleri’nin verildiğini anımsatarak, Avrasya Geçiş Projesi’nin de tünelcilik alanında dünyanın önde gelen 110 projesi arasında Büyük Projeler kategorisinde ödüle layık görüldüğünü söyledi.

Projede, İstanbul Boğazı altında tünel açma makinası (TBM) ile geçilen 3 bin 344 metrelik kısmın ağustos ayında tamamlandığını dile getiren Yıldırım, toplam 14,6 kilometrelik üç ana bölümden oluşan Avrasya Geçişi Projesi’nin en önemli aşamasını da bu kısmın oluşturduğunu kaydetti.

Avrasya Geçiş Projesi’nin dünya çapında da büyüklüğünün tescillendiğine dikkati çeken Yıldırım, projeyi gerçekleştiren bakanlık olarak tüm çalışma arkadaşları adına gurur duyduklarını söyledi.

Projenin daha önce de ödüller aldığını hatırlatan Yıldırım, “Bu ödül proje için bir ilk değil, son olacağını da düşünmüyorum” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.