Tavşanlı’da Üst Geçitler Bölge Müdürlüklerinde OnaylandıTavşanlı’da Üst Geçitler Bölge Müdürlüklerinde Onaylandı :Kuruçay ve Emet kavşaklarında yapılması planlanan üst geçit projelerine ilişkin son toplantı Afyonkarahisar TCDD 7. Bölge Müdürlüğü’nde yapıldı. Proje TCDD Genel Müdürlüğü’ne gönderildi ve ihale süreci beklenmeye başlandı.

Tavşanlı’da karayolu ile demiryolunu birbirinden ayırmayı hedefleyen Kuruçay ve Emet kavşaklarındaki çalışmaya ilişkin son toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Afyonkarahisar TCDD 7. Bölge Müdürü Enver Timurboğa ile bir araya gelerek Ankara ve Bursa’da yapılan toplantılarda alınan kararlar ve proje üzerindeki teknik detaylara ilişkin bilgi alışverişinde bulundu.

Her iki kurumun birim amirlerinin de katıldığı toplantıda projeye son nokta konularak TCDD Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

“ANKARA’DAN YAPIM İHALESİ KARARI BEKLENİYOR”
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler yoğun bir çalışma sonrasında her iki kavşakta yapılması planlanan düzenlemelerin Bölge Müdürlükleri onay sürecinin tamamlandığını söyleyerek Tavşanlı halkına şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Başkan Güler, “Geçtiğimiz günlerde Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda gündeme gelen ve yerinde incelemelerde bulunduğumuz Kuruçay ile Emet kavşaklarının yeniden düzenlenmesine ilişkin çalışmamızda Bölge Müdürlükleri ile bir araya gelerek projeyi ihale sürecine taşıdık. Ankara, Bursa ve son olarak Afyonkarahisar’da yaptığımız toplantılarda Elhamdülillah hiçbir pürüz yaşanmadan projemize onay aldık. Proje TCDD Genel Müdürlüğü’ne gönderildi ve ihale süreci beklenmeye başlandı. Kütahya Milletvekilimiz Vural Kavuncu ile birlikte yapım ihalesi kararının en kısa sürede alınması için temaslarımızı sürdüreceğiz. En kısa zamanda çalışmaların başlatılmasını arzuluyoruz” dedi.

“DEMİR KÖPRÜ’YE YAYA ALT GEÇİDİ YAPILACAK”
Bu arada Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, iki kavşakla ilgili çalışmalar esnasında İstasyon Mahallesi sakinlerini de sevindirecek müjdeli bir haber daha verdi. Devlet Demir Yolları, demir köprü olarak bilinen bölgede 6 metre genişliğinde 3 metre yüksekliğinde yaya alt geçidi yapacak. Belediye Başkanı Mustafa Güler bu konuya ilişkin açıklamasında; “Bölge Müdürlüklerindeki görüşmelerimiz esnasında demir köprü olarak bilinen bölgede alt geçit yapma kararı aldık. İstasyon Mahallemizi ikiye bölen demir köprü alanında Akşemsettin Caddesi’ne uzanan 6 metre yüksekliğinde 3 metre genişliğinde yaya alt geçit projemize de Afyonkarahisar’da onay aldık. Şimdiden İstasyon Mahallesi sakinlerimize ve Tavşanlı halkına hayırlı olsun” ifadelerini kullandı

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.