İzmirdeki Tramvay Çalışmaları Trafiği Felç Ediyorİzmirdeki Tramvay Çalışmaları Trafiği Felç Ediyor :Karşıyaka Mavişehir ile Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda trafik arap saçına döndü. Kentin iki noktasındaki çalışmadan esnaf da nasibini aldı. İki yakanın esnafı, 10 yıl süren metro inşaatında kepenk kapatan Hatay esnafı gibi olmak istemiyor
Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda başlayan Konak Tramvayı şimdiden hayatı olumsuz etkiledi. Hava Eğitim Hastanesi’nin önünden başlayan çalışmalar nedeniyle otoparkların iptal edilmesi vatandaşlara zor anlar yaşattı. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda üç şeritli olan yol iki şeride düştü. Normalde trafiğin yoğun olduğu caddede uzun kuyruklar günün her saatinde oluşmaya başladı.
Mithatpaşa felç oldu
Sahil Bulvarı’nda oturan vatandaşlar, çalışmalar nedeniyle araçlarını Mithatpaşa Caddesi’ne park etmek zorunda kaldı. Ancak bu kez de Mithatpaşa Caddesi’nde araçların çift sıra otopark yapması trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Normalde “otoparksızlık” yüzünden yol kenarına park eden araçlar nedeniyle trafik yoğunluğu yaşayan cadde bu kez tramvay yolu inşaatı nedeniyle içinden çıkılmaz hal aldı. Trafiğin en az olduğu öğle saatlerinde bile araç sahipleri Mithatpaşa Caddesi’nde ilerlemekte güçlük çekti. Vatandaşlar çareyi, otomobillerini Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda boş buldukları yerlere park etmekte buldu. Vatandaşların alternatif otopark yeri bulamaması trafik polislerini de çaresiz bıraktı. İkinci sıraya araçlarını park eden vatandaşlarla, ceza uygulaması yapmak isteyen trafik polisleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Otopark sorunu nedeniyle vatandaşlarla polis ekipleri de karşı karşıya geldi.
Karşıyaka da çileli
Trafik çilesi, Mavişehir’de tramvay hattının yanından geçen Dudayev Bulvarı’nı da vurdu. Çevreyolu aracılığıyla İzmir’in kuzeyinden gelerek Karşıyaka’ya giriş yapan araçlar, tramvay nedeniyle daralan yolda uzun kuyruklar oluşturdu. Üçyol Üçkuyular Metro Hattı’nı yaklaşık 10 yılda bitiren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yılda bitirmeyi taahhüt ettiği tramvay inşaatının çok yavaş ilerlemesi nedeniyle bu çileyi yıllarca yaşamak istemediklerini belirten vatandaşlar, tepki gösterdi. Geçtiğimiz yıl Mavişehir’de temeli atılarak inşaat çalışmalarına başlanan Karşıyaka Tramvayı çalışmasından esnaf da olumsuz etkilendi. Çalışmalar nedeniyle yollar trafiğe kapatılırken esnaf iş yapamaz hale geldi. Birçok esnaf yüksek kiralar nedeniyle zor durumda kaldığını, kirayı çıkarmak için dahi yeterli satış yapamadıklarını söyledi.
“Sorunlar geçici”
İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise çalışmalar bittikten sonra mevcut otopark yerlerinin aynı şekilde kalacağını söyledi.
Çalışmalar tamamlanana kadar otopark olarak kullanılan alanların kullanıma kapalı olması nedeniyle yaşanan sorunun geçici olduğu belirtildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.