Belediyeye devredilen hemzemin geçitlerdeki taşeron firma elemanları çıkarıldı

Belediyeye devredilen hemzemin geçitlerdeki taşeron firma elemanları çıkarıldı :Aydın’da hemzemin geçitler, Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından devredilen geçitlerde taşeron firma elemanı olarak 12 yıldır çalışan 52 kişinin işine de son verildi.
Buharkent ilçesinden Germencik’in Ortaklar Mahallesi’ne kadar 13 hemzemin geçitte gece bekçisi olarak çalışan 53 kişinin görevine, 8 Şubat 2016’da son verildi. Bunlardan Yunus Taşdelen, işten çıkarılan diğer arkadaşlarıyla birlikte mağdur olduklarını söyledi. Taşdelen, “Devlet, işsizlere iş diyor ama bizleri de işten çıkarıyor. Bunu anlayabilmiş değiliz. TCDD’de 12 yıldır hemzemin geçit görevlisi olarak, şirket elemanı olarak çalıştık. Bize bir şey söylemediler. Biz işten çıkarıldığımızı, SGK sorgulamasından öğrendik. TCDD Aydın görevlileri bize, ‘işi bırakın’ dediler. Bize hiçbir şekilde çıkış işlemiyle ilgili evrak gelmedi. İki yıldır sendikaya üyesiydim ama bizim sendika üyeliğimiz de yokmuş, onu da yeni öğrendik. Yol-İş Sendikası’na üye olduğumuzu sanıyorduk. Bizim sendikalı olmamızı istemiyorlar. TCDD, bizi sendikalı olduğumuz için mahkeme vermiş. Bizi hiçbir gerekçe yokken işten çıkardılar, sebep de gösteremiyorlar. Biz mağdur olan arkadaşlarımızla birlikte işimizi istiyoruz. Hukuki yollardan hakkımızı da arayacağız.” dedi.
Kontrollü ve kontrolsüz hemzemin geçitlerin, 2003 yılında taşeron firmaya verilen işletmesini, şu anda Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışanları yapıyor.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar