Samsunda Tramvaylarda Unutulan Eşyalar Şaşırttı

Samsunda Tramvaylarda Unutulan Eşyalar Şaşırttı :Samsun’da, raylı sistem araçlarında ve istasyonlarda unutulan eşyalar, görenleri şaşkına çeviriyor.
Gündelik hayatın stresinden bunalan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarına bindiklerinde yanlarındaki eşyaları bu araçlarda unutabiliyor. Tramvaylar, istasyonlar ve otobüslerde unutulan eşyalar, Samsun
Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem İşletmesi(SAMULAŞ A.Ş.) Genel Müdürlüğüne ait kayıp eşya bölümünde sahiplerini bekliyor. Unutulan eşyalar arasında iki üniversite diploması ve tramvaya üstünde bindikleri bisikletin yanı sıra ney, çamaşırlık, tavla, son model cep telefonları, kimlik, cüzdanı gibi eşya bulunuyor.
“BAZI EŞYALARIN UNUTULMASI TUHAF”
Unutulan bazı eşyaların şaşkınlık oluşturduğunu ifade eden SAMULAŞ A.Ş. Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Şahin, “Burada unutulan eşyaların hepsi tramvay, ring ve ekspres araçlarımızda bulunan eşyalardır. Unutulan eşyaları bu odada topluyoruz. Eşyaların sahibi çıktığında bu kişilere veriyoruz. Tramvaylarda genelde uç noktalarda üniversite ve gar istasyonlarında güvenlik personelimiz araç içerisinde arama yapıyor. Eğer unutulan eşya bulunuyorsa tutanak tutularak bize teslim ediliyor. Eşya, teslim edildikten sonra SAMULAŞ’ın internet sitesinde yayınlıyoruz. Yayınladıktan sonra vatandaşlar internet sitesinden takip etmek suretiyle gelip buradan bizden teslim alıyor. 2016 yılında unutulan 72 eşya bize geldi. Toplam bin 400 eşya giriş yaptı. Bunun yaklaşık 500-600 adedi sahiplerine geri teslim edildi. İnsanlar aklınıza gelen her şeyi burada unutabiliyor. Unutulan ilginç eşyaların arasında 2 üniversite diploması var. Bu benimde tuhafıma gitti. Diplomayı nasıl unutuyorlar bilemiyorum. İnsan 5-6 yıl verip üniversiteyi bitiriyor. Diplomayı unutup gidiyor” dedi.
SAMULAŞ ayrıca kayıp eşya bölümünde bulunan bazı giysi ve kırtasiye malzemelerini belirli bir süre tuttuktan sonra hayır kurumlarına bağışlıyor. Bu kapsamda 4 binden fazla malzeme hayır kurumlarına bağışlandı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar