Vali Kahraman DDY Erzincan İşletme Müdürlüğü’nde İncelemelerde Bulundu

Vali Kahraman DDY Erzincan İşletme Müdürlüğü’nde İncelemelerde Bulundu :Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Kamu Kurumu ziyaretleri kapsamında Devlet Demir Yolları Erzincan İşletme Müdürlüğü’nde ve Erzincan Anadolu Meslek Lisesi Raylı Sistemler Teknolojisi eğitim Biriminde incelemelerde bulundu.
Vali Süleyman Kahraman, kurum ziyaretleri kapsamında Devlet Demir Yolları Erzincan İşletme Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu. İşletme Müdürü Yusuf Kenan Aydın’dan demir yolları hakkında bilgi alan Vali Kahraman, geçmişten günümüze kadar demir yollarında iletişimden, ulaşıma kadar kullanılan ve tarihi eser niteliği taşıyan malzemeleri inceledi. İşletme Müdürlüğü’nde bulunan onlarca çeşit eser hakkında tek tek bilgi alan Vali Kahraman, bir asırdan fazladır hizmet veren Devlet Demir Yollarının bu süreçte kendini yenilediğini ve ulaşımda büyük bir boşluğu doldurduğunu hatırlattı. Tren yolu çalışanlarına kolaylıklar dileyen Vali Süleyman Kahraman, Erzincan’ın demir yolu, hava yolu, kara yolu noktasında şanslı bir il olduğunu da sözlerine ekledi.
Vali Süleyman Kahraman, Devlet Demir Yolları Erzincan İşletme Müdürlüğü’ndeki incelemelerinin ardından tren istasyonu içerisinde bulunan Erzincan Anadolu Meslek Lisesi Raylı Sistemler Teknolojisi Eğitim Biriminde incelemelerde bulundu. Burada Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve DDY Erzincan İşletme Müdürü Yusuf Kenan Aydın’dan bilgi alan Vali Kahraman, verilen bu eğitimle; demir yollarında yetişen personelin temelden alınan eğitimle daha iyi hizmet vereceğine inandığını vurguladı.
Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Raylı Sistemler Teknolojisi Eğitim Biriminin şimdiye kadar 450 öğrenci mezun ettiğini ve onlarcasının devlet demir yollarında görev aldığını kaydetti.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar