Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesi YDA İnşaat açmış olduğu davayı kazandı

TCDD Konya Buğday Pazarı Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi YDA İnşaat açmış olduğu davayı kazandı
T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 24 Haziran 2014 günü müracaatları toplanan, 2014/44979 KİK numaralı Konya Buğday Pazarı Yüksek Hızlı Tren Garının Yapılması ihalesinde kısa listeye alınmayan YDA İnşaat firması KİK’in almış olduğu red karari için mahkemeye başvurdu ve mahkemeyi kazandı.
Mahkeme, Kamu İhale Kurulu’nun 02.09.2015 tarihli ve 2015/`UY.III-2407 sayili kararının iptaline ve anılan mahkeme kararında belirtilen gerekçeler doğrultusunda, 4734 sayılı Kanun’un 54’üncü maddesinin onbirinci fıkrasının (b) bendi gereğince, düzeltici işlem belirlenmesine karar verdi.
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde de Kur İnşaat A.Ş. -Yedigöze İnşaat ortak girişimi de açmış olduğu davayı kazanmiştı. Mahkeme kararına istinaden ihalede yeniden düzeltici işlem yapılmasına karar verilmişti. Karara göre, düzeltici işlemle giderilebilecek nitelikte işlemler olduğu tespit edildiğinden, başvuru sahibi Kur İnşaat A.Ş. – Yedigöze İnş. Dan. Oto. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ortak girişiminin ön yeterlik başvurusu değerlendirmeye alınacak ve bu aşamadan sonraki işlemler mevzuata uygun olarak yeniden gerçekleştirilecekti. Bu aşama da düzeltici işlemlerin yapılması bekleniyor. İhalenin daha önce 07 Mart 2016 gününden 31 Mart 2016 gününe ertelenen son teklif verme tarihinin de yeniden ertelenmesi bekleniyor.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.