Samsun’da tramvayda unutulan eşyalar depoda

Samsun’da tramvayda unutulan eşyalar depoda :Samsun’da toplu ulaşımın sağlandığı tramvaylarda unutulan eşyalar şaşırtırken, bu eşyalar belediye ulaşım hizmetlerinin internet sitesinde yayınlanarak sahiplerinin bulunmasına çalışılıyor.Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem İşletmesi’nin bünyesinde bulunan tramvay ve istasyonları ile otobüslerde unutulan eşyalar dikkat çekiyor. Unutulan eşyalar arasında en dikkati çeken bisikletler, cep telefonları, ön lisans ve lisans diplomaları oluyor. Unutulan birçok malzeme ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem İşletmesi (SAMULAŞ A.Ş.) Genel Müdürlüğü binasında bulunan bir depoda tutuluyor. Depoda bisikletler, son model cep telefonları, ön lisans ve lisans diplomalarının haricinde kimlik, cüzdan, çanta, çamaşırlık, ayakkabı, giyim eşyaları gibi birçok malzemenin olduğunu söyleyen SAMULAŞ A.Ş.

Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Şahin, “Burada unutulan eşyaların hepsi bünyemizde bulunan tramvay, ring ve ekspres araçlarımızda bulunan eşyalardır. Her sefer sona erdiğinde araçlar ekiplerimizce kontrol ediliyor ve binamıza geliyor. Malzemelerin sahibi çıktığında ise sahiplerine tutanak karşılığında veriyoruz. Tramvaylarda genelde üniversite ve gar istasyonlarında sefer sona erdikten sonra güvenlik personelimiz arama yapıyor. Ayrıca bulunan malzemeler resmi internet sitemizden de yayınlanıyor.

İnsanlar aklınıza gelen her şeyi unutabiliyor. Unutulan ilginç eşyaların arasında bisiklet ve üniversite diploması var. Tuhaf ama diplomayı bir insan nasıl unutur. Diplomayı almak için seneler verip okuyorlar. Sonra unutup gidiyorlar” dedi.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar