Bakırköy Kirazlı Metrosu Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Abone Ol  


Bakırköy Kirazlı Metrosu’nun temel atma töreni gerçekleşti :Bağcılar ile Bakırköy arasındaki ulaşımı 13.5 dakikaya indirecek olan Bakırköy Kirazlı metro hattının temel atma töreni bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.

2018 yılı Haziran ayında inşaatı tamamlanarak hizmete alınacak olan 9 kilometre uzunluğundaki Kirazlı Bakırköy (İDO) metro hattı ile de Bağcılar, Bakırköy sahiline bağlanacak. Ayrıca Kirazlı – Başakşehir metro hattının devamı olarak planlanan hat, 2018 yılının haziran ayında hizmete sunulduğunda Bağcılar ile Bakırköy sahil arasındaki yoğunluğu azaltacak.

Bakırköy Meydan’da Marmaray’a entegre olan hat, İncirli’de Yenikapı Otogar Havaalanı hattına bağlanacak.

YOLCULUK SÜRESİ 13.5 DAKİKAYA İNECEK

Yenikapı-İncirli-Sefaköy metro hattına da İncirli’de entegre olacak. Uzunluğu 9 kilometre olan hattın yolcu kapasitesi 70 bin ve yolculuk süresi 13.5 dakika.

9 İSTASYONDAN OLUŞACAK

Hattaki istasyonlar da; Bakırköy İDO, Özgürlük Meydanı, Zuhuratbaba, İncirli, Haznedar, İlkyuva, Yıldıztepe, Mollagürani ve Kirazlı şeklinde olacak. Kirazlı-Bakırköy İDO metro hattının yaklaşık maliyeti ise 26.470.747 TL olarak açıklandı.

TEMEL ATMA TÖRENİNE BAŞBAKAN DA KATILDI

Bakırköy-Kirazlı Metrosu’nun açılış töreninde bir konuşma da yapan Başbakan Binali Yıldırım, konuşmanın ardından, temel atma işlemlerini başlattı.

Törene; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile AK Parti İstanbul Milletvekilleri Harun Karaca, Ekrem Erdem, Mehmet Muş, Serap Yaşar, Ravza Kavakçı Kan, Şirin Ünal ve Halis Dalkılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve birçok ilçe belediye başkanının yanı sıra AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş ile AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Taha Ayhan da katıldı.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar