Başkanken sipariş verdi, Bakanken test etti

Başkanken sipariş verdi, Bakanken test etti :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesini yaparak siparişini verdiği 30 raylı sistem aracından ikincisi de geldi. Yeni aracın testini Belediye Başkanlığı döneminde araçların ihalesini yaparak siparişini veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yaptı. Bakan Özhaseki, Başkan Çelik ile birlikte yeni aracın vatman kabinine geçerek Cumhuriyet Meydanı’ndan Tuna Kavşağı’na kadar kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de katılımıyla memleketi Kayseri’de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni raylı sistem aracını da test etti. Bakan Özhaseki, Başkan Çelik ve beraberindekiler Cumhuriyet Meydanı Durağından yeni raylı sistem aracına bindiler. Bakan Özhaseki, vatman koltuğuna oturdu ve raylı sistem aracını Tuna Kavşağı’na kadar kullandı.
Araçtan indikten sonra bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Raylı sistem ihalesine ilk çıktığımızda Murat Bozankaya adlı iş adamımız Türk malı olarak raylı sistem aracını yapacağını, fiyatları da kıracağını söylemişti. Almanya’da fabrikasını gördük. Kendisi şimdi burada. Fiyatları da kırdı. 30 araç siparişi verdik. Bizi utandırmadı ve gönderiyor. Bu araçlar Türkiye’deki araç sistemlerinin en modernlerinin başında geliyor. Fiyat olarak da Kayserililiğimizle en ucuzunu aldık. İkinci araç da teslim edilmiş durumda. 30’a kadar tamamlayacaklar. Araçlar gelince ulaşımdaki sıkıntı da bitecek. Kazasız belasız seferler diliyorum” dedi.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar