Çerkezköy Garından 6 Ayda 13 Bin Yolcu TaşındıÇerkezköy Garından 6 Ayda 13 Bin Yolcu Taşındı : Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Çerkezköy Gar şefliği tarafından 2016 yılı genel istatistikleri açıklandı.

Çerkezköy Gar’ından Ağustos ayında 2 bin 107, Eylül’de 2 bin 448, Ekim ayında 2 bin 39, Kasım ayında da 2 bin 497 ve Aralık ayında ise 2 bin 478 olmak üzere toplam 13 bin 102 bilet satıldı. Bu biletlerden ise TCDD 99 bin 142 TL gelir elde edildi.

5 KATI ÖNGÖRÜLÜYOR
Halkalı-Çerkezköy-Edirne devam ederken, Çerkezköy-Uzunköprü seferlerini iptal edilmesi ve hala başlamamasına vatandaşlar tepki gösterdi. Çerkezköy’den Uzunköprü’ye gidecek çok sayıda kişinin olduğunu belirten vatandaşlar, yetkililerden bu hattı tekrar açmasını istedi. Hattın başlamasıyla Çerkezköy-Uzunköprü hattının mevcut yolcu sayısı 5 kata kadar artıracağı tahmin ediliyor.

YOL YAPIMI VAR AÇIKLAMASI
TCDD Yolcu Taşıma Daire Başkanlığı, 2017 yılına ait trenlerden bazılarının TCDD Genel Müdürlüğü’nce yapılan yol bakım, sinyal ve elektrifikasyon modernizasyon çalışmaları nedeniyle daha önce teklif edilen yolcu trenlerine kısıtlama getirilmiştir denildi.

O GÜZERGAHLAR
Tadilat işlemlerinin yapıldığı güzergahlar hakkında da yazı yayınlayan TCDD Yolcu Taşıma Daire Başkanlığı, Halkalı-Çatalca, Çatalca Çerkezköy, Çerkezköy-Muratlı, Edirne Gar sahası, Abalar-Tayyakadın ve Muratlı Pehlivanköy’de yol bakım, makas tebdil ve köprü travers çalışmaları yapıldığını duyruldu. Bu güzergahtaki onarım çalışması nedeniyle Çerkezköy-Uzunköprü seferlerinin de yapılamadığı öğrenildi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.