Apaydın, TÜDEMSAŞ Kalitesini Artırarak Modern Bir Yapıya KavuştuApaydın, TÜDEMSAŞ Kalitesini Artırarak Modern Bir Yapıya Kavuştu : Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ’ yi ziyaret etti.

Apaydın ve beraberindeki heyet, TÜDEMSAŞ’ın Üretim ve Onarım Fabrikaları, Kaynak Eğitim Merkezi, Kalite Kontrol Laboratuvarları ve Malzeme sahalarını gezdi.

Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ve kurum yöneticileriyle bir araya gelen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TÜDEMSAŞ’ın geleceğe yönelik hedefleri ve yakın zamanda gerçekleştirileceği projelerle ilgili bilgi aldı.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan’a ve ekibinin teşekkür eden TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TÜDEMSAŞ’ın kendisini yenileyerek modern bir yapıya geldiğini kaydetti.

Apaydın, “TÜDEMSAŞ bünyesindeki fabrikaları bugün detaylı bir şekilde gezdim. Daha önceleri gezdiğim ile şu anki TÜDEMSAŞ arasında çok güzel gelişmeler olmuş. TÜDEMSAŞ’ın modern bir yapıya kavuşmuş olması demiryolu sektörümüz adına sevindirici bir gelişme. Kalite anlayışının takibi ve yaygınlaştırılması konusunda önemli mesafeler alınmış. Kalite anlayışımızı artırmak konusunda eğitim faaliyetlerimize önem vererek daha da çok çalışmalıyız. Kalite anlayışımızla birlikte iş verimliliğimizi dünya standartları seviyesine artırırken maliyetlerimizi düşürmemiz gerekiyor. TÜDEMSAŞ olarak Sivas merkezinde Demiryolu sektöründe faaliyet gösteren paydaşlarınızla yapmış olduğunuz çalışmalarınızı ve iş birliğinizi takdire şayan görüyorum. Artık bir kişi her işi yapmıyor. Herkes kendi uzmanlık alanındaki işi yaparsa o iş yerinde kalite artıyor. TCDD olarak projelerimiz içerisinde yer alan Lojistik Köy merkezini Sivas Organize Sanayii Bölgesi içerisine kurmayı düşünüyoruz.” dedi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise, TÜDEMSAŞ’ın yatırımları ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Avrupa’da ve dünyada faaliyet gösteren demiryolu şirketlerinin son yıllarda, bu sektörde atılım gösteren Türkiye’ye büyük ilgi duyduklarını belirten Koçarslan, “Şirketimizde yük vagonu üretimi ile ilgili gerekli olan her türlü belgelendirme çalışmalarımızı yaptık. İnşallah projelerini yaptığımız Yük Vagonların Üretimini seri bir biçimde sürdüreceğiz. ”dedi.

Toplantıların ardından TÜDEMSAŞ’ın üretim ve onarım sahalarını gezen Genel Müdür İsa Apaydın ve beraberindeki heyet Sivas Organize Sanayinde TÜDEMSAŞ’a iş yapan özel şirketlerini de ziyaret etti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.