Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Yatırıma DoyacakSivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Yatırıma Doyacak :Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapacak olan iş adamları ile bir araya geldi.

Sivas İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Davut Gül’ün yanı sıra Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve iş adamları katıldı. Toplantı öncesi iş adamları sırayla kendilerini tanıtarak yatırım yapacakları sektör hakkında bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Gül, ikinci organize sanayi bölgesinde sürecin devam ettiğini belirterek, “Devam eden işleri sizlere anlatalım istedik, hem de sizlerle ilgili olan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmak istedik. Bizim çalışmalarımız çok önce başlamıştı ama 4-5 ay sizlerle birlikte bir ivme kazandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde de geçen hafta başlayan istihdam seferberliği projesi var. Türkiye genelinde 2 milyon kişinin ilave istihdam edilmesi planlanıyor. Sivas’ta da en az 15 bin kişinin istihdam edilmesi gerekiyor. Bizim elimizde de en büyük enstrüman; mevcut organize sanayi bölgesinde iş yapan müteşebbislerin işini geliştirmesi, şuan devam ederek ikinci organize sanayi bölgesine de yeni yatırımların gelmesi” diye konuştu.

Gül, ikinci organize sanayi bölgesinde demiryolu hatlarının bütün parsellere gitmesi konusunda önemli gelişmelerin yaşandığını ve Devlet Demir Yolları genel müdürünün ziyarete gelerek incelemelerde bulunacağını söyledi.

Hem Türkiye’de hem de Sivas’ta güzel işlerin yapıldığını söyleyen Gül, “Sivas’ta, Türkiye’nin parmakla gösterilen müteşebbisleri, kurumsal firmaları, Sivas’a ve Türkiye’ye güvenip Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde böyle bir yatırımı istiyorlarsa bu bizi de vatandaşlarımızı da çok mutlu ediyor. Bu açıdan ben size bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mali Bakanı Naci Ağbal’ın geçtiğimiz hafta sonu ilimize yapmış olduğu ziyarette sorunların Bakan Ağbal’a iletildiğini kaydeden Gül, “Teşviklerden olabildiğince yararlanılması adına hem de özel yatırım varsa teknoloji ağırlıklı ise ona da özgü teşviklerin olduğunu belirtti. Bunları sizlerle oturup istişare edip bundan sonra ki yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi.

Gül, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iş adamlarına yapmış olduğu çağrıyı da hatırlatarak, “Bu süreçte iş adamlarının yatırımlarını ertelememelerini arzuluyoruz ve yine ekledi ki; “Bu süreçte yatırım yapanları da unutmayacağız.” dedi. Sayın Cumhurbaşkanımız bu millete ne söz verdiyse arkasında durdu. Bu şu anlama geliyor; şimdi yatırım yaparsanız bu millet ve devlet mutlaka sizin fedakârlığınızın karşılığını verir. Bu konuda sizin buraya gelmeniz böyle düşündüğünüz anlamına geliyor. Bize düşen bir şey olursa gereğini yaparız. Sayın Başbakanımız Sivas ile bire bir ilgileniyor. Sayın Cumhurbaşkanımız zaten Sivas’ı seviyor. Bizim şu anda bürokratik anlamda önümüzde bir engelimiz yok. Sadece bir yol haritası belirleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.