Metroda raylara düşerseniz ne yapmalısınızMetroda raylara düşerseniz ne yapmalısınız :Metroda beklerken bir şekilde raylara düştünüz ya da inmek zorunda kaldınız. Bright Side’de yer alan habere göre böyle bir durum karşısında izlemeniz gereken birkaç yol var.

Tırmanarak kurtulmaya uğraşmayın.Peronun altındaki platforma dokunmayın, çünkü ölümcül elektrik çarpması verebilecek bir ray bulunur ve bu sizi çarpabilir.

Eğer karşıdan gelen treni göremiyorsanız, trenin duracağı ilk vagona doğru ilerlemelisiniz. Bu süreçte metro çalışanlarından yardım isteyin.

Tren size doğru geliyor ve zamanınız yoksa, raylar arasındaki boşluğa yatın ve başınızı ellerinizle örtün. Bu boşluğun alt kısmı ile trenin ekipmanları arasındaki mesafe yaklaşık 0.5 metredir. Dolayısıyla, boşluğa yatarsanız size hiçbir şey olmaz.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. tren peon arasında( trene binilecek kadar boşlukbırakıp) demir parmaklık yapılabilir.asıl çözüm evde okulda bilgilendirmek ikaz levhası ve anonslar etkili olmalı.düşen olduğunda ise telsizle makinisti uyarmalı

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.